Notowania

Recep Tayyip Erdogan
12.04.2014 19:36

Blokada Twittera w Turcji. Premier oskarża portal o uchylanie się od podatków

Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że interesy takich zorientowanych na zyski przedsiębiorstw jak Twitter, są wbrew interesom kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FACELL/SIPA/East News)

Turecki premier Recep Tayyip Erdogan zapowiedział kolejne działania przeciwko mikroblogowemu portalowi Twitter, któremu w wystąpieniu telewizyjnym zarzucił uchylanie się w Turcji od podatków.

W reakcji na pojawiające się w internecie materiały, oskarżające go o korupcję, przed wyborami samorządowymi w końcu marca Erdogan polecił zablokowanie Twittera, a także portalu YouTube, ale przegrał w Sądzie Konstytucyjnym i musiał znieść tę blokadę.

Na początku kwietnia Sąd Konstytucyjny Turcji uznał, że blokowanie tych portali jest niezgodne z prawem, stanowi pogwałcenie wolności słowa, i zobowiązał rząd do przywrócenia dostępu do Twittera i YouTube.

Dzisiaj premier, który od dłuższego czasu potępia mikroblogowy portal, bardzo ważny dla jego przeciwników, oświadczył, że sędziowie chronią interesy takich zorientowanych na zyski przedsiębiorstw jak Twitter, wbrew interesom własnego kraju. W Turcji z Twittera korzysta około 10 milionów ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
"Twitter" nielegalny i wywrotowy Powołując się na prawo międzynarodowe i Kartę Narodów Zjednoczonych, władze kubańskie zaapelowały do USA o zaprzestanie nielegalnych i wymierzonych w Kubę tajnych operacji.
Opozycja żąda przeliczenia głosów. Zamieszki _ Nie pozwolimy, aby nawet jeden głos oddany na nas uległ zmarnowaniu _.
Turcja zablokowała dostęp do Twittera - _ Nic mnie nie obchodzi, co powie na to wspólnota międzynarodowa _ - grzmiał premier. - _ To cenzura _ - mówi unijna komisarz.
Tagi: Recep Tayyip Erdogan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz