Notowania

michał boni
27.03.2009 09:26

Boni: Bezrobocie będzie rosło, ale wolniej

Zagrożeniem jest spadek produkcji i opóźnienia w rozpoczynaniu inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Gospodarka polska stoi wciąż przed poważnymi zagrożeniami, które dotyczą spadku produkcji, opóźnień w rozpoczynaniu inwestycji oraz zahamowania akcji kredytowej - ocenia minister i szef Zespołu Doradców Strategicznych PremieraMichał Boni.

_ - Niewiadomą jest to co się będzie działo na rynku pracy. Pierwsza fala, trochę z ostrożności, zwolnień, szczególnie wobec osób, które nie tyle zostały zwolnione co nie przedłużono im zatrudnienia, miała miejsce w styczniu i lutym. Teraz jest bardzo ważne co będzie się działo w najbliższych miesiącach _ - powiedział w TOK FM Boni. - _ Ta fala prawdopodobnie spadnie. Bezrobocie będzie wolniej rosło, ale będzie rosło. Myślę, że istotnym testem będzie to czy wchodzący na rynek pracy absolwenci będą mogli znaleźć pracę _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Dno kryzysu będzie w trzecim kwartale ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/dno;kryzysu;bedzie;w;trzecim;kwartale,175,0,438703.html )
* [ W budżecie nie ma miejsca na kolejne cięcia ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;budzecie;nie;ma;miejsca;na;kolejne;ciecia,190,0,433854.html )
* [ Dopłaty do kredytów ruszą w drugim kwartale ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/doplaty;do;kredytow;rusza;w;drugim;kwartale,88,0,430680.html )

W ocenie Boniego gospodarka jeszcze stoi przed największymi zagrożeniami: - _ Te największe zagrożenia mogą oznaczać obniżenie poziomu produkcji przemysłowej, w sektorach eksportowo powiązanych z Niemcami czy całą UE, w większej skali niż do tej pory _ - powiedział minister - _ Po drugie bardzo dużo zależy do tego czy te inwestycje związane ze środkami unijnymi, ze środkami publicznymi, które chcemy uruchamiać w tym roku, wystartują _.

Boni podkreślił także, że bardzo ważne będzie uruchomienie odpowiedniej podaży pieniądza i powrót zaufanie pomiędzy sektorem finansowym a realną gospodarką.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: michał boni, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz