Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
borowski
02.07.2005 18:25

Borowski: Cimoszewicz powinien zrezygnować, jeśli będzie gorszy w sondażach

"Jeżeli sondaże będą wykazywały moją przewagę, to mam nadzieję, że Włodzimierz Cimoszewicz zrezygnuje przed wyborami" - mówi Marek Borowski, kandydat na prezydenta popierany przez SdPl.

Podziel się
Dodaj komentarz

_ Byłem pierwszy, więc nie rezygnuję - mówi Marek Borowski. _
(Fot. PAP)

Czy możliwe jest odwrote rozwiązanie, to znaczy rezygnacja Borowskiego, gdyby przewagę w sondażach miał Cimoszewicz.

"Nie ma żadnego porozumienia w tej sprawie" - odpowiada Borowski. "Ja wystartowałem pierwszy. Włodzimierz Cimoszewicz zadeklarował wycofanie się z polityki, podobno była to poważna deklaracja, a potem się okazało, że nie do końca. Jeżeli dzisiaj zdecydował się wejść jako drugi kandydat lewicy, to inicjatywa należy do niego. To on jakby rozważył wszystko i wziął odpowiedzialność za taką
decyzję" - tłumaczył Borowski.

Dodał jednak, że gdyby w drugiej turze wyborów znalazł się Cimoszewicz, to go poprze. Podkreślił, że Włodzimierz Cimoszewicz jest jego konkurentem, a nie
przeciwnikiem.

Borowski powtórzył, że nie po to wystartował w wyborach, żeby z tego zrezygnować, a namawianie do go rezygnacji określił jako grę polityczną.

Borowski mówił, że nie boi się starcia z Włodzimierzem Cimoszewiczem. Podkreślił, że różni ich podejście do prezydentury, bo Cimoszewicz kładzie nacisk na politykę zagraniczną, a on uważa, że nadszedł czas, żeby prezydent skupił się bardziej na sprawach wewnętrznych kraju, który wymaga naprawy.

Prezentując swoją wizję prezydentury powiedział, że prezydent powinien się skupić na takich najważniejszych zagadnieniach jak: naprawa państwa (walka z nepotyzmem, klikami, partyjniactwem), sprawiedliwość i solidarność społeczna (spójne państwo, a nie podzieleni Polacy) i rozwoju Polski. Mówił, że prezydent powinien zająć się takimi zagadnieniami jak wykluczenie społeczne czy łamanie praw pracowniczych i wyzysk, ale także promować rozwój nowoczesnych technologii, przedsiębiorczość i nowoczesne wykształcenie.

Tagi: borowski, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz