Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bractwo Muzułmańskie z siedzibą...w Londynie

0
Podziel się:

Czekamy na moment, kiedy po odtworzeniu naszej demokracji, zwycięstwie nad dyktaturą i represjami, te wartości powrócą do Egiptu - mówią islamiści.

Bractwo Muzułmańskie z siedzibą...w Londynie
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)

Prześladowane w Egipcie Bractwo Muzułmańskie znalazło bezpieczne schronienie w Londynie. Jak donosi dziennik The Daily Telegraph, w jednej z peryferyjnych dzielnic brytyjskiej stolicy mieści się biuro koordynacyjne, prowadzone przez krewnych uwięzionych przywódców Bractwa.

Biuro mieści się w Cricklewood, w ciasnym mieszkaniu na piętrze zaniedbanego szeregowca z początku XX wieku, nad pustym lokalem zajmowanym niegdyś przez bar.

Bywalcem biura jest między innymi Ibrahim Mounir, działacz międzynarodowego skrzydła Bractwa Muzułmańskiego, który twierdzi, że organizacja jest nadal kierowana z Egiptu.

Ale po obaleniu prezydenta Mohameda Mursiego przez armię, w tamtejszych więzieniach znalazło się niemal całe kierownictwo partii, w tym dwóch wiceprzewodniczących Bractwa. Trzeci, Gomaa Amin przebywa również w Londynie.

Egipska armia interweniowała przeciwko Mursiemu po przeforsowaniu przez niego islamiskiej konstytucji uznanej za niedemokratyczną. Teraz jeden z prowadzących londyńskie biuro Bractwa powiedział _ Daily Telegraphowi _, że Londyn to _ stolica wolnej demokracji, która ceni prawa człowieka i sprawiedliwość społeczną _.

_ - Czekamy na moment, kiedy po odtworzeniu naszej demokracji, zwycięstwie nad dyktaturą i represjami, te wartości powrócą do Egiptu _ - powiedział rozmówca dziennika _ The Daily Telegraph _, który nie zdradził swego nazwiska.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)