Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Branża mięsna krytykuje pomysł protestów

0
Podziel się:

Decyzją o proteście związki rolnicze mogą jeszcze bardziej zaszkodzić branży mięsnej - uważają jej przedstawiciele.

Branża mięsna krytykuje pomysł protestów
(Lukasz Ostalski/REPORTER)

To właśnie tego segmentu w dużej mierze dotyczą postulaty opracowane na dzisiejszym kongresie rolniczych OPZZ. Krytykowano brak rekompensat za dwuletni zakaz uboju rytualnego czy niskie ceny skupu żywca wieprzowego.

Prezes Związku Polskie Mięso Witold Choiński uważa, że to zły moment na strajk. Szczególnie, że zakaz uboju został przed miesiącem zniesiony. Obecnie żadna rodzima firma nie wysyła nawet swoich produktów na Bliski Wschód. A dodatkowa afera może tylko utrudnić powrót naszych wyrobów na tamtejsze rynki.

Negatywnie reagują też przetwórcy. Piotr Ziemann ze Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP krytykuje proponowaną przez rolnicze OPZZ dwustronną formę rozmów z rządem. Jak twierdzi, wizję porozumienia widać jedynie w rozmowach trójstronnych, dlatego przy stole powinno być miejsce dla reprezentantów pracodawców. Ponadto, Ziemann również stwierdza, że branża jako związkowcy i pracodawcy powinna najpierw wypracować wspólne stanowisko a dopiero później prosić do rozmów premier Kopacz.

Rolnicze OPZZ grożą, że w piątek podpiszą z pozostałymi centralami związkowymi uchwałę o strajku powszechnym. Jej treść z prośbą o rozmowy będzie przesłana do premier Ewy Kopacz.

Czytaj więcej w Money.pl
Rolnicy grożą inwazją na stolicę. "Żarty się skończyły" Rolnicze związki zawodowe dają rządowi czas na rozmowy do piątku. Branża mięsna krytykuje pomysł protestów i paraliżu stolicy.
Giełdowemu gigantowi grozi paraliż Zarząd chce też zrezygnować z części finansowych przywilejów pracowników. Związkowcy nie godzą się na to.
Rolnicy zapowiadają strajki. Co na to politycy? W opinii Mariusza Błaszczaka z PiS ubój rytualny nie jest realnym problem rolniczym.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)