Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brawurowa akcja GROM. Uratowali go w ostatniej chwili

0
Podziel się:

Polscy komandosi uwolnili z rąk afgańskich talibów, porwanego mężczyznę.

Brawurowa akcja GROM. Uratowali go w ostatniej chwili
(kpr. Marcin Lasak/isaf.wp.mil.pl)

Komandosi z jednostki wojskowej Grom uratowali w Afganistanie porwanego cywila. Akcja odbicia zakładnika została przeprowadzona w ostatniej chwili. Afgańczyk miał zostać stracony o zmierzchu.

Precyzyjnie zaplanowaną akcję przeprowadzono w wiosce Sahib Khan w dystrykcie Andar. Dzięki informacjom uzyskanym przez kontrwywiadowców, udało się precyzyjnie zlokalizować więzionego mężczyznę. Żołnierze GROM wraz z afgańskimi komandosami, otrzymali informację, że porwany miał zostać stracony o zmierzchu.

Żołnierze mieli bardzo mało czasu na zaplanowanie i przeprowadzenie misji. W miejsce akcji komandosów przetransportowały polskie śmigłowce. Porywacze zostali całkowicie zaskoczeni, a zakładnika uwolnione bez jednego wystrzału.

Afgańczyk przetrzymywany był w stacji pomp przez kilka dni. Odwodnionego i wyczerpanego przetransportowano do polskiej bazy w Ghazni, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy.

To nie pierwsza tego typu akcja komandosów GROM, podczas dziewiątej zmiany w Afganistanie. W czerwcu talibowie porwali przedstawiciela ministerstwa edukacji w dystrykcie Andar. Także w tym przypadku, przy pomocy kontrwywiadu namierzono porwanego i uwolniono go.

O wojnie w Afganistanie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t152998.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/19;zabitych;w;ataku;na;biuro;afganskiego;gubernatora,135,0,891271.html) Najpierw zdetonowali bombę, później dobijali Komando talibów, zaatakowało siedzibę władz prowincji Parwan.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t154245.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zemsta;usa;wzieli;odwet;na;talibach;za;zestrzelenie;smiglowca,87,0,889431.html) USA się mści. Za najkrwawszy atak tej wojny Talibscy bojownicy, którzy zestrzelili w Afganistanie amerykański śmigłowiec, zostali zabici przez siły koalicji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t153793.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;zacheca;talibow;do;rozmow,189,0,884925.html) Apel Sikorskiego: Złóżcie broń i rozmawiajcie Szef polskiej dyplomacji składa niezapowiedzianą wizytę w Kabulu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)