Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brazylia wysyła tysiące młodych ludzi na zagraniczne studia

0
Podziel się:

Rząd Brazylii, z pomocą sektora prywatnego, sfinansuje naukę za zagranicą 75 tysiącom studentów.

Brazylia wysyła tysiące młodych ludzi na zagraniczne studia
(uniinnsbruck/CC/Flickr)

Rząd Brazylii, z pomocą sektora prywatnego, sfinansuje naukę za zagranicą 75 tysiącom studentów, o ile studiują oni kierunki mające strategiczne znaczenie dla kraju, jak inżynieria - napisał tygodnik _ Time _ w swym wydaniu internetowym.

Rząd chce by kraj dokonał gigantycznego skoku i zaczął kształcić naukowe i technologiczne elity - powiedział brazylijski minister nauki i technologii Aloizio Mercadante.

_ Time _ komentuje w artykule, że Brazylia może sobie pozwolić na taki rozmach w przyznawaniu stypendiów, ponieważ jej gospodarka kwitnie, waluta ma silną pozycję, a polityka zagraniczna pani prezydent Dilmy Rousseff należy do _ najambitniejszych na świecie _.

Według _ Time'a _ czas był najwyższy na to, by Brazylia (i Ameryka Łacińska) zainwestowały w edukację, ponieważ jak do tej pory jedna trzecia wszystkich odkryć i największych programów badawczych i naukowych w tak zwanym trzecim świecie jest dziełem Azjatów.

W roku akademickim 2009 - 2010 na amerykańskich uczelniach było tylko 9 tys. brazylijskich studentów populacja Brazylii wynosi prawie 200 mln). Chiny na studia do USA wysłały 127 tys. osób, a Indie 100 tys. - podlicza amerykański tygodnik.

Inwestycje w edukację stały się możliwe w Ameryce Łacińskiej, a zwłaszcza Brazylii dzięki dekadzie wysokich dochodów z eksportu oraz dzięki temu, że kraje ominęły załamania gospodarcze i finansowe, które dotknęły Europę i USA. Brazylia kupiła już nawet część europejskiego długu, by zapobiec rozprzestrzenianiu się kryzysu ze strefy euro.

Czytaj więcej o nauce na uczelniach wyższych
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t80883.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/studia;w;wielkiej;brytanii;uwazane;za;najlepsze,74,0,878666.html) Maturzyści: Te studia dają największą szansę Według sondażu Instytutu Homo Homini większość studentów i maturzystów uważa uczelnie brytyjskie jako dające największe szanse na rynku pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t111777.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/dyplomowani;bezrobotni;wciaz;ich;przybywa,214,0,773846.html) Dyplomowani bezrobotni. Wciąż ich przybywa Ukończenie studiów na uczelni wyższej przestało gwarantować znalezienie pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t111572.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;obiecuje;studentom;zniosa;oplaty,171,0,920491.html) Zniosą opłaty za drugi kierunek. Gdy wygrają Kandydaci PiS do parlamentu zaapelowali do rządu o zmianę decyzji dotyczącej odpłatności za drugi kierunek studiów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)