Notowania

brexit
28.06.2016 16:19

Brexit. "Wielka Brytania będzie miała gorsze warunki handlu z UE"

- Warunki przyszłego porozumienia o stosunkach handlowych z Unią Europejską będą dla Wielkiej Brytanii gorsze od tych, jakimi cieszy się jako pełnoprawny członek Unii Europejskiej - powiedział w środę Jeroen Dijsselbloem, szef eurogrupy i minister finansów Holandii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rijksoverheid.nl/CC0)

- Warunki przyszłego porozumienia o stosunkach handlowych z Unią Europejską będą dla Wielkiej Brytanii gorsze od tych, jakimi cieszy się jako pełnoprawny członek Unii Europejskiej - powiedział w środę Jeroen Dijsselbloem (na zdjęciu), szef eurogrupy i minister finansów Holandii.

Jego zdaniem Wielka Brytania nie będzie mogła dyktować warunków nowego porozumienia handlowego 27 krajom, które pozostaną w Unii Europejskiej.

Dijsselbloem powiedział w telewizji RTL, że jeden z liderów kampanii za Brexitem, brytyjski eurodeputowany Nigel Farage "żyje we własnym świecie".

W ten sposób odniósł się do słów Farage'a, który we wtorek w Parlamencie Europejskim nawoływał po Brexicie do zawarcia przez Unię Europejską i Wielką Brytanię porozumienia handlowego, co - jak przekonywał - leży w interesie UE.

"Farage myśli, że Wielka Brytania wciąż jest imperium na skalę światową i może dyktować wszystko. Tak nie będzie" - powiedział szef eurogrupy.

Dijsselbloem powiedział także, że jest zbyt wcześnie, by ocenić, jakie Brexit będzie miał skutki dla Holandii.

Tagi: brexit, wielka brytania, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2016

peaceBardzo dobrze . Renegatów należy trzymać krótko . Od wieków są przekonani , że im się wszystko należy.

29-06-2016

RtyBrawo tak powinno być, pa pa Angole wracać do domu imigranty z wyspy

30-06-2016

lynxU nas oficjalna nazwa to "bretix" :P

Rozwiń komentarze (3)