Notowania

inwestycje
01.08.2018 13:41

Bridgestone zainwestuje setki milionów w Poznaniu

Producent opon planuje doinwestować swoją fabrykę w Wielkopolsce. Za dodatkowe pieniądze mają zostać opracowane nowe rozwiązania technologiczne i sposoby optymalizacji produkcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały Prasowe)
Bridgestone to potentat w produkcji opon

Na te cele w ciągu półtora roku koncern przeznaczy 700 mln zł. Wszystko po to, aby zwiększyć produkcję opon z dzisiejszych 31 tys. sztuk do ponad 40 tys.

Według dyrektora zarządzającego Bridgestone Poznań, Romana Staszewskiego, dotychczas firma zainwestowała w Poznaniu już ponad 2 mld zł. Dzięki temu polska fabryka jest flagowym zakładem spółki w Europie. Zajmuje obszar 26 hektarów.

Czy opłaca się wymieniać opony?

Dodatkowe 700 mln pójdzie na rozwiązania technologiczne, które pozwolą na produkcję opon nowej generacji. – Będziemy także modernizować i optymalizować obecnie działające linie i procesy produkcyjne – twierdzi Staszewski.

Bridgestone swoją poznańską fabrykę postawił dwadzieścia lat temu. Obecnie zatrudnia ona prawie dwa tysiące osób. To jedna z najnowocześniejszych fabryk koncernu. Jej produkty trafiają do ponad 40 krajów. Głównymi odbiorcami są Niemcy, Francja i Wielka Brytania.

Z opon Bridgestone korzystają takie marki jak Volkswagen, BMW, Audi, Maserati, Porsche czy Mercedes.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: inwestycje, opony, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2018

m-53[QUOTE] aby zwiększyć produkcję opon z dzisiejszych 31 tys. sztuk do ponad 40 tys. [/QUOTE] Tygodniowo? miesięcznie?

01-08-2018

zapalnicz-kaw polszu niet problemow z toksycznymi odpadami....

01-08-2018

MałoRolny z PodlasiaCzy do wozów drabiniastych rozmiarówkę tez produkują ?

Rozwiń komentarze (4)