Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

British Airways chce negocjować ze związkowcami

0
Podziel się

Zarząd chce zapobiec wrześniowym strajkom.

British Airways chce negocjować ze związkowcami
(spotterjohnsen/CC/Flickr)
bEhtXhfV

Zarząd British Airways podjął rozmowy ze związkowcami. Chce zakończyć spór z personelem pokładowym i uniknąć kolejnych akcji strajkowych. Te mają zostać wznowione we wrześniu.

Rozmowy ruszyły dzisiaj, jednak niewiele jest oznak potencjalnego przełomu.

Chociaż członkowie Unii Unite odrzucili ostatnie propozycje płacowe, to zarząd deklaruje, że wywiąże się z proponowanych podwyżek - informuje BBC.

bEhtXhfX

[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t83179.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/nowa;oferta;zarzadu;zamknie;spor;w;british;airways,65,0,637505.html) Nowa oferta zarządu zamknie spór w British Airways?
Lider związkowców Derek Simpson przyznał, że nie ma sensu utrzymywać tego sporu, to jednak grozi wznowieniem strajku we wrześniu.

BA szykuje się do nich zapewniając sobie zewnętrznych pracowników, tak by utrzymać połączenia długodystansowe

W zeszłym tygodniu BA poinformował, że straty spowodowane strajkami i pyłem wulkanicznym w kwietniu i czerwcu sięgnęły 164 mln funtów.

Konflikt zarządu firmy z załogą rozpoczął się w ubiegłym roku od ogłoszenia planów BA redukcji kosztów poprzez zmniejszenie liczby personelu pokładowego. Sytuację zaostrzył spór o legalność akcji strajkowych i postępowania dyscyplinarne wobec związkowców.

bEhtXhgd

Od marca personel pokładowy brytyjskiego przewoźnika strajkował już 22 dni.

bEhtXhgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)