Notowania

atom w iranie
13.12.2013 11:27

Broń atomowa. Iran wstrzymał negocjacje

To reakcja na decyzję USA o rozszerzeniu listy firm i osób łamiących amerykańskie sankcje przeciw temu krajowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Teheran odwołał swoich przedstawicieli na konsultacje po decyzji USA o rozszerzeniu listy firm i osób łamiących amerykańskie sankcje przeciw Iranowi. Trafienie na taką listę równoznaczne jest z szeregiem ograniczeń między innymi w kontaktach z systemem bankowym.

Iran stoi na stanowisku, że jakiekolwiek działania wymierzone w niego, łamią listopadowe porozumienie osiągnięte wraz z USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Chin, Francji i Niemiec.

Według wstępnego porozumienia, Iran zgodził się ograniczyć swój program atomowy, w zamian ma zostać zniesiona część sankcji gospodarczych dotykających ten kraj.

Unia Europejska zapewnia jednak, że rozmowy w sprawie irańskiego programu atomowego zostaną wkrótce wznowione. Rzecznik szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton powiedział, że zostały one przerwane w oczekiwaniu na dalsze konsultacje.
_ _

_ - Po czterech dniach długich i szczegółowych rozmów, co odzwierciedla złożoność omawianych problemów, stało się jasne, że konieczne są dalsze prace _ - przekazał Michael Mann.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: atom w iranie, broń atomowa w iranie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz