Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Broń chemiczna w Syrii. Porozumienie Rosji z USA "zwycięstwem Syrii"

0
Podziel się:

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i amerykański sekretarz stanu John Kerry dogadali się w sprawie Syrii, ale...

Broń chemiczna w Syrii. Porozumienie Rosji z USA "zwycięstwem Syrii"
(AP/Fotolink/East News)

Syria z zadowoleniem przyjęła porozumienie o zniszczeniu syryjskiej broni chemicznej podpisane poprzedniego dnia przez Rosję i USA, uważając, że pozwoliło ono na _ uniknięcie wojny _ - powiedział minister stanu ds. porozumienia narodowego Ali Hajdar.

_ - Witamy z zadowoleniem to porozumienie. Z jednej strony pomoże ono Syryjczykom w wyjściu z kryzysu, a z drugiej pomogło uniknąć wojny przeciwko Syrii, gdyż pozbawiło argumentów, tych, którzy chcieli ją wywołać _ - powiedział w wywiadzie dla rosyjskiej agencji Ria-Nowosti.

_ - To porozumienie stało się możliwe dzięki zarówno rosyjskiej dyplomacji jak i rosyjskiemu rządowi. To dla Syrii jest zwycięstwo, odniesione dzięki naszym rosyjskim przyjaciołom _ - podkreślił Hajdar.

Powiedział też, że porozumienie z Genewy _ zapewnia międzynarodowe wsparcie tych wszystkich przedstawicieli narodu syryjskiego, którzy w następnym etapie zasiądą do stołu negocjacji i rozwiążą swe wewnętrzne problemy _ - dodał.

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i amerykański sekretarz stanu John Kerry osiągnęli w sobotę rano w Genewie porozumienie w sprawie zabezpieczenia, a następnie zniszczenia syryjskiej broni chemicznej do połowy 2014 roku. Władze syryjskie mają tydzień na przedstawienie wykazu swego arsenału broni chemicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie nie chcą wojny w Syrii Aż trzy czwarte Amerykanów opowiada się za rozwiązaniem kryzysu w Syrii poprzez międzynarodowe porozumienie o kontroli broni chemicznej w tym państwie.
Brytyjczycy zadowoleni z Amerykanów Szefowie dyplomacji Rosji i USA od czwartku prowadzili negocjacje w sprawie Syrii w Genewie.
Porozumienie w sprawie Syrii to nie wszystko Zgodnie z amerykańsko-rosyjskimi ustaleniami, do listopada do Syrii wejdą inspektorzy ONZ, a broń chemiczna ma być zniszczona do połowy przyszłego roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)