Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bronisław Komorowski napisał list do amerykańskich biznesmenów

0
Podziel się:

Zachęca inwestorów z Silicon Valley do współpracy z polskimi przedsiębiorcami.

Bronisław Komorowski napisał list do amerykańskich biznesmenów
(Reporter)

*Bronisław Komorowski zachęca inwestorów z Silicon Valley do współpracy z polskimi przedsiębiorcami. Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości prezydent skierował list do społeczności biznesmenów z Doliny Krzemowej. *

Bronisław Komorowski podkreślił, że Polacy znajdują się w czołówce najlepszych programistów świata - zajmują trzecie miejsce, tuż za Rosją i Chinami, w wiodącym światowym rankingu TopCoder.

Zwrócił też uwagę, że polska gospodarka internetowa rośnie w tempie 14 procent rocznie. Mamy milion 900 tysięcy studentów, a przedsiębiorcy pracują nad rozwojem lokalnego, globalnie zintegrowanego ekosystemu innowacji.

_ W tym tygodniu obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Nadszedł czas, aby wzmocnić konkurencyjność gospodarki Polski, w oparciu o globalną przedsiębiorczość new tech, poprzez budowę więzi z Waszym otwartym ekosystemem innowacji. Polscy przedsiębiorcy są otwarci do współpracy. Zachęcam Państwa - przedsiębiorców, inwestorów i innowatorów z Silicon Valley i Polski - do współpracy i budowy mostów pomiędzy USA i Polską _ - napisał między innymi prezydent w liście do przedsiębiorców z Doliny Krzemowej.

List został dziś przekazany kilkunastu amerykańskim przedsiębiorcom i innowatorom.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)