Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
07.05.2013 16:35

Bronisław Komorowski w Paryżu

Prezydent podkreślał, że jesteśmy pożądanym partnerem w ramach Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eecpoland.eu)

*- _ Jesteśmy krajem stabilnym politycznie i wiarygodnym gospodarczo, krajem docenianym ze względu na sukces _ - mówił w Paryżu Bronisław Komorowski. *

Podkreślał, że nie dziwi zatem zbliżanie się do siebie Polski i Francji i poprawa wzajemnych relacji. Prezydent, który składa we Francji państwową wizytę, podkreślał, że jesteśmy pożądanym partnerem w ramach Unii Europejskiej:

W czasie spotkania z francuskimi przedsiębiorcami Bronisław Komorowski podkreślał, że Francja to czwarty w kolejności nasz partner pod względem wielkości eksportu i piąty, jeśli chodzi o import. W handlu mamy dodatnie saldo - ponad 2 miliardy euro. Prezydent mówił, że Polska to dobre miejsce do inwestowania:

Jutro prezydent weźmie udział w uroczystościach upamiętniającym 68 rocznicę zakończenia II wojny światowej. W Paryżu będą także polscy żołnierze i kombatanci. Ta część wizyty ma, zdaniem Bronisława Komorowskiego, symboliczny charakter:

Wizytę w Paryżu Bronisław Komorowski rozpoczął od rozmowy z Francois Hollande'm. Francuski prezydent wyda wieczorem na cześć polskiej pary prezydenckiej uroczystą kolację w Pałacu Prezydenckim.

Bronisław Komorowski jako prezydent w Paryżu był we wrześniu 2010 roku. Podczas swojej pierwszej podróży zagranicznej odwiedził Brukselę, Paryż i Berlin. Podkreślał wtedy szczególne zainteresowanie współpracą z Francją i Niemcami.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaiskrzyło między Komorowskim a Hollandem Prezydencki doradca zdradza Money.pl, szczegóły ostatniej rozmowy przywódców Polski i Francji.
Oto główny cel wizyty prezydenta we Francji Bronisław Komorowski, któremu towarzyszy żona Anna, spotka się między innymi z prezydentem Francois Hollande'em oraz weźmie udział w obchodach 68. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.
Francja chce skończyć romans. Ma dosyć... Sytuacja Francji jest wyjątkowo niepokojąca również ze względu na postępującą utratę konkurencyjności jej gospodarki.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz