Notowania

bronisław komorowski
23.09.2014 19:23

Bronisław Komorowski w USA. "Nie wyślemy armii do Iraku"

Prezydent zapowiedział jednocześnie, że Polska włączy się w trwającą właśnie operację w Syrii i w Iraku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Tracz/REPORTER)

Prezydent odwiedza właśnie bazę wojskową w Fort Bragg, gdzie stacjonują amerykańscy komandosi oraz kilkudziesięciu Polaków z jednostki specjalnej w Lublińcu.

Prezydent zapowiedział, że Polska włączy się w trwającą właśnie międzynarodową operację w Syrii i w Iraku. Zapewnił jednak, że Polacy nie pojadą na Bliski Wschód. „Nasz wkład jest wkładem poparcia politycznego, ale również będziemy angażować się w kwestie pomocy humanitarnej i w inne formy o których nie chciałbym teraz mówić. Mogę państwa zapewnić - tak jak Stany Zjednoczone zapowiedziały, że nie zamierzają wysyłać żołnierzy, ja mogę państwa uspokoić - my też nie“ - dodał prezydent w rozmowie z polskimi dziennikarzami.

Od kilku tygodni amerykańskie lotnictwo bombarduje pozycje islamistów, którzy zdobywają kolejne tereny w Iraku. W nocy Amerykanie wraz z lotnictwem kilku krajów Zatoki Perskiej przeprowadzili także naloty na pozycje fanatyków w Syrii.

Zagrożenie ze strony radykałów z Państwa Islamskiego będzie głównym tematem rozpoczynającej się w Nowym Jorku sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Prezydent Bronisław Komorowski nie chciał powiedzieć, co będzie tematem jego wystąpienia w Narodach Zjednoczonych, zaplanowanego na czwartek. W rozmowie z polskimi dziennikarzami w Fort Bragg zasugerował jednak, że będzie chciał przypomnieć w ONZ o konflikcie rosyjsko-ukraińskim.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz