Notowania

eurowybory
09.06.2009 06:30

Brudziński: Nie byłoby Ziobry, gdyby nie PiS

Podziel się
Dodaj komentarz

* Money.pl:Zbigniew Ziobroto jeden z najpopularniejszych polskich polityków. Czy z punktu widzenia PiS nie szkoda posyłać go do Parlamentu Europejskiego? *

Joachim Brudziński, poseł PiS: Nikt Zbigniewa Ziobry do PE na siłę nie wypychał. Wręcz przeciwnie. Wielu z kierownictwa partii usilnie namawiało go, żeby w kraju pozostał. Była to jego decyzja, miał to obiecane osobiście przez prezesa partii jeszcze parę lat wcześniej. Już po wyborach w 2007 roku rozmawiałem ze Zbyszkiem na ten temat i mówił, że ma zgodę prezesa partii na to, aby kandydować w przyszłych wyborach do PE. Prezes słowa dotrzymał, a Zbigniew zrobił rewelacyjny wynik.

I właśnie ze względu na to poparcie może lepiej byłoby dla PiS gdyby został w Polsce?

Ale on nie zaginie w Brukseli. Pozostanie polskim politykiem. Wielu bardzo aktywnych europarlamentarzystów jest również aktywnych w polityce krajowej. Nikt tutaj ze Zbyszkiem Ziobro się nie żegna. Pozostaje wiceprezesem naszej partii, pozostaje jednym z najbardziej popularnych jej liderów i na pewno będzie ciężko pracował podczas przyszłorocznych wyborów samorządowych, wspierając naszych kandydatów. Nic więc złego dla partii się nie dzieje.

To może dzieje się coś dobrego? Media wiele razy nazywały już Zbigniewa Ziobrę następcą Jarosława Kaczyńskiego. Teraz ten _ problem _ prezesowi PiS zniknie.

Nic takiego nie ma miejsca. Prawo i Sprawiedliwość jest partią w której funkcjonuje pewien wewnętrzny kalendarz wyborczy. Prezesa partii wybiera kongres partii i teraz trwa kadencjaJarosława Kaczyńskiego. Zapewniam, że nic złego w PiS się nie dzieje. To, że jeden z naszych kolegów osiąga fantastyczny wynik nie jest dla nas powodem do jakichś nerwowych działań, ale wręcz przeciwnie - do satysfakcji. Poza tym nie byłoby Zbigniewa Ziobry gdyby nie Prawo i Sprawiedliwość i Zbyszek zdaje sobie z tego sprawę.

Raport Money.pl
*Europoseł PSL dziewięć razy droższy niż w PO * Mandat dla Jarosława Kalinowskiego kosztował Ludowców ok. 3 mln złotych. Czytaj w Money.pl

Czyli sukces ma wielu ojców?

Wszystkie koleżanki i wszyscy koledzy na małopolskiej liście ciężko na ten wynik pracowali. Szczerze gratuluję wszystkim. Ale trzeba przyznać, że ponad 300 tys. głosów jakie otrzymał Zbigniew Ziobro to wynik bardzo, ale to bardzo satysfakcjonujący.

I pan nadal twierdzi, że PiS nie straci na Ziobrze poza Polską? Przecież posłowie do PE rzadziej bywają w polskich mediach, znacznie mniej ich widać...

Odpowiem tak: jedni z najbardziej aktywnych medialnie polityków PiS to Adam Bielan i Michał Kamiński. Obaj byli w ubiegłej kadencji posłami do PE, nie przeszkodziło to, by jeden był rzecznikiem partii a drugi został jednym z najbardziej aktywnych i skutecznych polityków, także na scenie krajowej.

Jest Pan spokojny o przyszłość Zbigniewa Ziobry i PiS?

Absolutnie.

Czytaj w Money.pl
*Europodium: Buzek, Ziobro i Huebner * Zobacz, kto wygrał wybory do Parlamentu Europejskiego! Czytaj w Money.pl
* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Platforma zwycięża w eurowyborach ]( http://news.money.pl/artykul/platforma;zwycieza;w;eurowyborach,87,0,457815.html )
* [ Prawica rządzi w Europie ]( http://news.money.pl/artykul/prawica;rzadzi;w;europie,110,0,457838.html )
* [ Buzek szefem PE? _ Wyniki w Polsce są obiecujące _ ]( http://news.money.pl/artykul/buzek;szefem;pe;wyniki;w;polsce;sa;obiecujace,172,0,457900.html )
Tagi: eurowybory, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz