Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bruksela trzyma w zamrażarce 1,6 miliarda złotych

0
Podziel się:

21 firm, które zaplanowały inwestycje warte 9 miliardów złotych i podpisały umowy na dotacje o wartości 1,6 miliarda złotych, nie wie, czy nie będzie musiało zwrócić pieniędzy.

Bruksela trzyma w zamrażarce 1,6 miliarda złotych
(greg801/iStockphoto)

21 firm, które zaplanowały inwestycje warte 9 miliardów złotych i podpisały umowy na dotacje o wartości 1,6 miliarda złotych, nie wie, czy nie będzie musiało zwrócić pieniędzy. _ Puls Biznesu _ pisze o pieniądzach, które Bruksela trzyma _ w zamrażarce _.

Chodzi o firmy, które wygrały konkursy na wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki. W lutym _ Puls Biznesu _ alarmował, że Komisja Europejska, która musi zatwierdzić wsparcie dla wszystkich większych projektów, nie zaaprobowała ani jednego z pięciu wysłanych w pierwszej kolejności w 2010 roku.

Tymczasem część inwestycji została już dawno zrealizowana. Resorty gospodarki i rozwoju regionalnego dyskutowały z urzędnikami z Brukseli, przedsiębiorcy udowadniali, że ich projekty są innowacyjne, prezentowali je osobiście. Wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel mówi, że można zakładać, iż projekty, do których nie będzie pytań z Brukseli, zostaną zatwierdzone.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak Palikot chce ułatwić życie przedsiębiorcom Obniżenie minimalnego kapitału zakładowego spółek z ograniczoną odpowiedzialnością z poziomu 5 tys. zł do symbolicznej złotówki - zakłada projekt ustawy autorstwa Ruchu Palikota.
Prezydent chce wsparcia dla małych i średnich firm Szczególną wartością dla polskiej gospodarki powinno być położenie nacisku na możliwość rozwoju małych i średnich firm - mówił minister w Kancelarii Prezydenta.
Jak odliczyć cały VAT? Jest rozwiązanie Rozwiązaniem może być rozszerzenie przedmiotu działalności o wynajem samochodów osobowych.
firma
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)