Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brytyjska gospodarka zyskała na otwarciu rynku pracy

0
Podziel się:

Gospodarka Wielkiej Brytanii zyskała na otwarciu brytyjskiego rynku pracy dla obywateli nowych krajów członkowskich UE, szczególnie dla państw Europy Środkowej i Wschodniej - oświadczył przebywający z wizytą na Węgrzech brytyjski premier Tony Blair.

Brytyjska gospodarka zyskała na otwarciu rynku pracy

Gospodarka Wielkiej Brytanii zyskała na otwarciu brytyjskiego rynku pracy dla obywateli nowych krajów członkowskich UE, szczególnie dla państw Europy Środkowej i Wschodniej - oświadczył w piątek przebywający z wizytą na Węgrzech brytyjski premier Tony Blair.

Szef brytyjskiego rządu i lider Partii Pracy wziął udział w przedwyborczym wiecu rządzącej Węgierskiej Partii Socjalistycznej (MSZP) premiera Ferenca Gyurcsany'ego. Podkreślił, że otwieranie rynków pracy dla pracowników z innych krajów wymusza globalizacja.

Komentując wyborcze obietnice ugrupowania Gyurcsany'ego, Blair doradził mu przywiązanie szczególnej wagi do reform w dziedzinie opieki zdrowotnej i edukacji na Węgrzech. Zwrócił uwagę, że o wiele tańsza niż w UE siła robocza w krajach takich, jak Chiny czy Indie może stanowić zagrożenie dla konkurencyjności europejskiej gospodarki.

Szanse UE w rywalizacji z takimi krajami mogą zwiększyć się jedynie dzięki profesjonalnemu edukowaniu pracowników-fachowców - ocenił Blair. "Kraj, który (...) nie traktuje obecnie poważnie swojego systemu edukacji, nie jest przygotowany na podejmowanie poważnych wyzwań gospodarczych" - powiedział.

Szef brytyjskiego rządu doradził jednocześnie MSZP, by przed kwietniowymi wyborami składała tylko takie obietnice, które są realne, oraz by nie podejmowała prób zaskarbienia sobie sympatii wszystkich węgierskich wyborców jednocześnie. (PAP)

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)