Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
03.08.2017 13:34

Droga S17 z pozwoleniem. Kiedy pojedziemy szybciej?

Za parę lat szybciej i łatwiej pojedziemy z Warszawy do Lublina. Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na budowę trasy S17. Dzięki temu powstanie 13-kilometrowy odcinek pomiędzy planowaną obwodnicą Kołbieli i obwodnicą Garwolina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. ministerstwa infrastruktury)

Jak poinformowała w czwartek rzecznik wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz, zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Projekt obejmuje m.in. budowę dwóch jezdni drogi ekspresowej i węzła drogowego "Lipówki" na skrzyżowaniu projektowanej drogi ekspresowej z drogą wojewódzką nr 805 oraz przebudowę dróg powiatowych i gminnych. Ponadto, powstaną nowe wiadukty, kładki dla pieszych, ciągi pieszo-rowerowe, zjazdy i zatoki autobusowe oraz oświetlenie drogowe. Inwestor wybuduje też system odwadniania i przepusty drogowe.

* Nowe drogi w Polsce. 397 km bez autostrad *

Budowa 95,5 km brakującej drogi ekspresowej między Lublinem a Warszawą podzielona została na siedem odcinków. W województwie mazowieckim znajduje się pięć odcinków. Wykonawcą trzech z nich jest spółka Budimex.

Są to odcinki: 13 km od granicy województw do Gończyc (koszt 313,6 mln zł); 12,2 km od obwodnicy Gończyc do obwodnicy Garwolina (288,5 mln zł); 13 km drogi od obwodnicy Garwolina do obwodnicy Kołbieli (blisko 290 mln zł).

Pozostałe dwa odcinki - licząca 8,7 km obwodnica Kołbieli za około 225,5 mln zł i 15,2 km od obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska za 370,5 mln zł - wybuduje konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Brakujący 95 km odcinek drogi ekspresowej między Warszawą a Lublinem w całości ma być gotowy w 2019 r.

Tagi: gospodarka, budownictwo, inwestycje, przedsiębiorczość, drogi, utrudnienia, pap, autostrady i drogi, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2017

wojtekod poczatku powinnismy budowac drogi szybkiego ruchu a nie autostrady 3 razy drozsze za PO tylko kradli i cena drog byla wyzsza niz na zachodzie to … Czytaj całość

04-08-2017

drogowiecSzacun - oto mamy pozwolenie na budowę drogi. Które to już od czasów objęcia rządów przez PiS - czwarte ? W kraju o powierzchni nieco mniejszej niż … Czytaj całość

03-08-2017

wściekłymówiąc o drogach niezbędne sa mapy !!!? ludzie.....

Rozwiń komentarze (3)