Notowania

Budowa gazociągu Turecki Potok. Umowa Gazpromu z Turcją przed końcem czerwca

Rosja nie zamierza przedłużać z ukraińskim Naftohazem wygasającego w 2019 roku kontraktu na tranzyt gazu przez terytorium Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosyjsko-tureckie porozumienie międzyrządowe o budowie gazociągu Turkish Stream (Turecki Potok) może zostać podpisane przed końcem czerwca - poinformował we wtorek wiceprezes koncernu Gazprom Aleksandr Miedwiediew (na zdjęciu).

Potwierdził on również, że Gazprom nie zamierza przedłużać z ukraińskim Naftohazem wygasającego w 2019 roku kontraktu na tranzyt gazu przez terytorium Ukrainy.

- Żadnego ryzyka dla pierwszej nitki Tureckiego Potoku nie ma i nie może być, gdyż będzie ona w całości służyć do dostaw gazu do Turcji. Po wygaśnięciu kontraktu tranzytowego z Ukrainą, a nowy nie zostanie zawarty w żadnych okolicznościach, Turecki Potok będzie najprostszym sposobem dostarczania gazu do Turcji - oświadczył Miedwiediew na konferencji prasowej w Moskwie.

Przyznał jednak, że umowę z Rosją podpisywać będzie szef resortu energetyki i zasobów naturalnych w nowym rządzie Turcji, który wyłoni się w wyniku wyborów parlamentarnych w tym kraju z ostatniej niedzieli.

Dziennik "Kommiersant" ocenił we wtorek, że do czasu zażegnania kryzysu politycznego w Turcji, spowodowanego niepowodzeniem w wyborach rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, budowa Tureckiego Potoku "będzie w stanie zawieszenia".

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: budowa gazociągu turecki potok, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz