Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa dróg w Polsce. GDDKiA wypłaciła niemal 800 milionów

0
Podziel się:

Przedsiębiorcy, którym generalni wykonawcy nie zapłacili za wykonaną pracę przy budowie dróg, otrzymali dotychczas od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ponad 791,1 mln zł złotych.

Budowa dróg w Polsce. GDDKiA wypłaciła niemal 800 milionów
(Szelag/Reporter)

Przedsiębiorcy, którym generalni wykonawcy nie zapłacili za wykonaną pracę przy budowie dróg, otrzymali dotychczas od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ponad 791,1 mln zł złotych - poinformowała GDDKiA.

Jak poinformowała Dyrekcja we wtorkowym komunikacie, z 791,1 mln zł, które trafiły do przedsiębiorców, 142,8 mln zł zostało wypłaconych na podstawie specustawy z czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności, a 648,3 mln zł w ramach określonej kodeksem cywilnym tzw. _ solidarnej odpowiedzialności _.

GDDKiA poinformowała, że otrzymała 1322 zgłoszenia od poszkodowanych przedsiębiorców, na łączną kwotę ponad 536 mln zł. 679 wniosków zaakceptowano i dokonano wypłat, a 286 jest w trakcie rozpatrywania.

_ - Przypomnijmy, że 27, 28 czerwca i 1 lipca br. GDDKiA otworzyła terminy na zgłoszenia od dostawców i usługodawców, którzy wykonywali pracę na trzech kontraktach: drodze krajowej 16 Biskupiec - Borki Wielkie, S5 odcinek Kaczkowo-Korzeńsko, gdzie głównym wykonawcą robót była firma Alpine Bau oraz S61 obwodnica Szczuczyna, którą budowała firma FCC Construccion _ - czytamy w komunikacie.

Na mocy specustawy z czerwca ub.r. poszkodowani przez generalnych wykonawców przedsiębiorcy mogą się zwrócić o wypłatę pieniędzy do generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad. GDDKiA dochodzi z kolei pieniędzy od wykonawców, którzy nie zapłacili. Pieniądze wypłacane poszkodowanym firmom pochodzą z Krajowego Funduszu Drogowego.

Czytaj więcej w Money.pl
NIK wytknął błędy, ale urzędnicy są zadowoleni Kontrolerzy skrytykowali GDDiKA za kierowanie się kryterium ceny i nierzetelne weryfikowanie ofert. Drogowcy się cieszą.
Tak wydano 79 mld złotych. Miażdżący raport NIK o budowie dróg GDDKiA głównie kierowała się najniższą ceną. Nie dbano o podwykonawców.
Budowa dróg w Polsce. Kolejna inwestycja ukończona Dzisiaj przed południem otwarto nową drogę dojazdową do drogi ekspresowej S7 w okolicach miejscowości Występa (Świętokrzyskie).
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)