Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Budżet na 2013 rok jest realny"

0
Podziel się:

Autopoprawki, ani nowelizacji budżetu nie planujemy - zapewnia minister finansów.

"Budżet na 2013 rok jest realny"
(Polaris/East News)

Autopoprawki, ani nowelizacji budżetu nie planujemy - zapewnia minister finansów Jacek Rostowski. W Sejmie rozpoczęło się drugie czytanie ustawy budżetowej na 2013 rok.

Minister finansów Jacek Rostowski twierdzi, że choć wzrost gospodarczy w Europie i w Polsce słabnie, to jednak jest szansa na poprawę sytuacji już w przyszłym roku.

- _ Jest to czas niepewny w Europie, ale myślę, że kierując się nawet prognozami Europejskiego Banku Centralnego sprzed paru dni, który przekonywał, że koniec tego roku i pierwsza połowa przyszłego roku mogą być trudne, to już w drugiej połowie przyszłego roku powinniśmy mieć początki wzrostu gospodarczego w Europie Zachodniej i w strefie euro i w związku z tym przyspieszenie wzrostu w Polsce _ - powiedział minister.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTRA FINANSÓW:

Jacek Rostowski wyraził nadzieję, że uda się zahamować nie tylko spowolnienie gospodarcze, ale też tempo wzrostu bezrobocia. -_ Nasze prognozy dotyczące bezrobocia są realistyczne, także biorąc pod uwagę to, co się dzieje z demografią. Właśnie to o czym przestrzegaliśmy, że ilość rąk do pracy będzie malała, to się już dzieje. Dzięki temu bezrobocie nie będzie rosło tak alarmistycznie jak niektóre prognozy na to wskazywały _ - wyjaśnił minister.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTRA FINANSÓW:

To drugie czytanie projektu, który zakłada, że deficyt w przyszłym roku nie przekroczy 35 mld 565 mln 500 tys. zł. Głosowanie nad ustawą zaplanowano na środę, podczas kolejnego posiedzenia.

Przyjęty przez rząd pod koniec września projekt budżetu na 2013 r. zakłada, że dochody w przyszłym roku wyniosą 299 mld 385 mln 300 tys. zł, a wydatki będą nie wyższe, niż 334 mld 950 mln 800 tys. zł.

Oto szczegóły przyszłorocznego budżetu:

Projekt ustawy budżetowej na 2013 r. poparła pod koniec listopada sejmowa komisja finansów publicznych. Z prawie 60 zgłoszonych poprawek komisja zaakceptowała 18 - niemal wszystkie zgłoszone przez Platformę Obywatelską.

Zgodnie z harmonogramem posiedzenia Sejmu tzw. debata średnia nad projektem ma potrwać do godziny 20.30. Zgłoszonymi podczas drugiego czytania poprawkami komisja finansów publicznych ma zająć się jutro.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany kursów walut nie wpłyną na PKB Poprawka ma ograniczyć wpływ wahań kursów walut na relacje długu publicznego do PKB.
Sejm podjął ważną decyzję w sprawie budżetu Posłowie opozycji wnioskowali o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu.
Ostre słowa w Sejmie. Poszło o budżet Rząd podnosi podatki, zadłuża kraj i _ zbójuje _na polskich drogach, a państwo Tuska jest jak _ menel _- grzmiał jeden z posłów opozycji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)