Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budżet Poznania. Ponad 32 mln złotych nadwyżki w 2014 roku

0
Podziel się:

Przy konstruowaniu budżetu miasta zmniejszono wydatki m.in. na drogi i komunikację zbiorową, politykę społeczną i zdrowotną oraz kulturę.

Budżet Poznania. Ponad 32 mln złotych nadwyżki w 2014 roku
(Hiszpan/CC/Wikipedia)

32 mln złotych nadwyżki przewiduje budżet Poznania przyjęty w piątek przez Radę Miasta - poinformował rzecznik prezydenta Poznania Paweł Marciniak.Zaplanowane dochody miasta mają wynieść niespełna 2 mld 867 mln zł, a wydatki oszacowano na ponad 2 mld 834 mln zł.

_ - Dla mnie najistotniejszą kwestią w tym budżecie jest to by utrzymać możliwości rozwojowe Poznania w kolejnych latach, a to nam gwarantują wolne środki i nadwyżka budżetowa. To da nam możliwość m.in. pozyskania środków unijnych _ - powiedział podczas uchwalania budżetu prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Przy konstruowaniu budżetu miasta zmniejszono wydatki m.in. na drogi i komunikację zbiorową, politykę społeczną i zdrowotną oraz kulturę. Większe przeznaczono na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska, co jest spowodowane m.in. budową spalarni.

W 2014 roku miasto planuje rozpoczęcie prac przy kilku inwestycjach, na które wydanych zostanie 568 mln złotych. Największą z nich jest przebudowa jednej z głównych ulic dojazdowych do centrum miasta, która do 2019 roku ma pochłonąć 270 mln, z czego większość ma być finansowana ze środków unijnych.

Budżet Poznania na rok 2013 zakładał 6 mln złotych nadwyżki budżetowej.

Czytaj więcej w Money.pl

pieniądze
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)