Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
becikowe
30.12.2005 10:40

Budżet wyda 1,5 mld złotych więcej na świadczenia socjalne

Koszt przegłosowanych w czwartek w Sejmie ustaw o świadczeniach socjalnych wyniesie około 1,5 mld zł. Na tę kwotę składa się 360 mln zł becikowego, 1,1 mld zł to świadczenia rodzinne dla rolników i około 40 mln zł to becikowe dla rolników - poinformował rzecznik resortu finansów Marcin Mazurek.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Koszt przegłosowanych w czwartek w Sejmie ustaw o świadczeniach socjalnych wyniesie około 1,5 mld zł. Na tę kwotę składa się 360 mln zł becikowego, 1,1 mld zł to świadczenia rodzinne dla rolników i około 40 mln zł to becikowe dla rolników - poinformował rzecznik resortu finansów Marcin Mazurek. *
"Na tę kwotę składa się 360 mln zł becikowego, 1,1 mld zł to świadczenia rodzinne dla rolników z powodu obniżenia tzw. kryterium dochodowego dla rolników z 194 zł do 135 zł i około 40 mln zł to becikowe dla rolników" - powiedział Mazurek.

Zaznaczył także, że resort pracuje w tej chwili nad bardziej szczegółowymi wyliczeniami.

Do podpisu prezydenta trafią dwie nowelizacje ustaw przyjęte w czwartek przez Sejm dotyczące wypłaty becikowego.

Becikowe dla wszystkich matek, nie tylko dla najuboższych, zakładała ustawa wniesiona przez LPR, a przyjęta przez Sejm. Senat chciał wykreślenia zapisów przyznających to jednorazowe świadczenie wszystkim matkom - posłowie jednak odrzucili tę poprawkę.

Posłowie rozpatrzyli też poprawki Senatu do rządowej wersji nowelizacji ustawy o becikowym, która zakłada, że dodatek z tytułu urodzenia dziecka otrzymają tylko kobiety, których dochód w rodzinie nie przekracza "na głowę" 504 zł.

Sejm odrzucając poprawki Senatu obniżył kryterium dochodowe dla rolników ze 194 zł do 135 zł. Wcześniejsze wyliczenia rządu zakładające obniżenie kryterium dla rolników tylko w odniesieniu do becikowego zakładały przeznaczenie na ten cel 40 mln zł.

Tagi: becikowe, pomoc społeczna, gospodarka, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz