Notowania

wiadomości
22.09.2010 12:13

Budżetówka protestuje przeciwko zamrożeniu płac

Na ulice Warszawy wyszli mundurowi i lekarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Na placu Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęła się pierwsza z zapowiadanych manifestacji przeciwko planom zamrożenia przez rząd pensji pracownikom sfery budżetowej. *

Jak mówi ppłk Jacek Zakrzewski wiceprzewodniczący Związków Zawodowych Funkcjonariuszy Straży Granicznej, protest ma na celu upomnienie się o prawa całej budżetówki.


POSŁUCHAJ ZWIĄZKOWCA:

Manifestacja wyruszy dokładnie w południe sprzed grobu nieznanego żołnierza i przejdzie ulic ami Warszawy przed najważniejsze urzędy. Związkowcy obiecują, że będzie to spokojny protest.

POSŁUCHAJ ZWIĄZKOWCA:

W manifestacji biorą udział przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Forum Związków Zawodowych i Solidarności Pracownicy budżetówki wychodzą na ulice, bo stracili cierpliwość do rządu, który ich kosztem chce łatać dziurę budżetową. Na ulice Warszawy wyjdą przedstawiciele między innymi służby zdrowia, policji i straży pożarnej, dla których zamrożenie płac oznacza obniżenie faktycznej wysokości zarobków, które zmniejszą się o wysokość inflacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t86629.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;zamrozi;pensje;urzednikow;i;mundurowych,149,0,643221.html) Rząd zamrozi pensje urzędników i mundurowych Pół miliona osób nie ma co liczyć w 2011 roku na podwyżki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t93386.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wydarzenia/artykul/chcesz;lepiej;zarabiac;musisz;zmienic;prace,219,0,671707.html) Chcesz lepiej zarabiać? Musisz zmienić pracę Cztery na pięć polskich firm o podwyżkach płac nie chce słyszeć. Toteż najczęściej wskazywanym przez Polaków powodem odejścia z pracy jest otrzymanie lepszej finansowo oferty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t104329.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/pensje;nauczycieli;rosna;szybciej;niz;srednia;krajowa,62,0,667710.html) Pensje nauczycieli rosną szybciej niż średnia krajowa Od dziś nauczyciele będą zarabiać miesięcznie średnio 2780 zł. Oznacza to, że przez pięć lat ich zarobki wzrosły o blisko 35 proc. Mimo tego związkowcy chcą protestować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t110891.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nie;unikniemy;podnoszenia;podatkow;i;zamrazania;pensji,60,0,676668.html) Nie unikniemy podnoszenia podatków i zamrażania pensji Rząd walczy w Brukseli o korzystną dla nas zmianę metody liczenia długu publicznego. Ekonomiści: To i tak nie uchroni nas przed ostrymi cięciami wydatków i windowaniem podatków.
Tagi: wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz