Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bulwersująca sprawa Ukrainki. Rolnik z Wielkopolski usłyszał zarzut

207
Podziel się

Prokuratura postawiła pierwszy zarzut Jędrzejowi C. Mężczyzna przewiózł pracownicę z Ukrainy, która doznała udaru, na przystanek autobusowy i tam ją zostawił bez pomocy. Śledczy nie wykluczają kolejnych.postawiła pierwszy zarzut Jędrzejowi C. Mężczyzna miał przewieźć pracownicę, która doznała udaru na przystanek autobusowy nim udzielił jej pomocy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Jędrzej C. miał nielegalnie zatrudniać Oksanę K. i jej siostry
Jędrzej C. miał nielegalnie zatrudniać Oksanę K. i jej siostry (Keith Allison/Flickr)
bEgozTmJ

Prokuratura postawiła pierwszy zarzut Jędrzejowi C. Mężczyzna przewiózł pracownicę z Ukrainy, która doznała udaru, na przystanek autobusowy i tam ją zostawił bez pomocy. Śledczy nie wykluczają kolejnych.

Przedsiębiorca z wielkopolskiego Staniszewa był jedną z twarzy kampanii reklamowej Lidla, który chwalił się współpracą z polskimi dostawcami. Zdaniem prokuratorów, zatrudniał nielegalnie pracowników i właśnie taki zarzut postawiono mężczyźnie. Równolegle prowadzone jest jednak postępowanie, którego wynik zdecyduje o postawieniu kolejnych. Śledczy sprawdzają, czy mężczyzna nie naraził swojej pracownicy na utratę życia lub zdrowia.

Śledztwo zaczęło się po tym, gdy zatrudniona w gospodarstwie Jędrzeja C. Oksana K. doznała udaru. Przedsiębiorca, zamiast udzielić pomocy od razu, przewiózł kobietę na przystanek autobusowy, wezwał pomoc i udawał, że chorą znalazł przypadkiem. Ostatecznie kobieta trafiła do szpitala w Poznaniu. Jest sparaliżowana i prawdopodobnie nigdy nie wróci do pełni zdrowia.

bEgozTmL
Zobacz także: Zobacz, jak całe zdarzenie relacjonowali inni pracownicy gospodarstwa:

Jędrzej C. po ujawnieniu sytuacji wydał oficjalne oświadczenie, w którym zapewniał, że choroba Oksany K. nie miała związku z wykonywaną w jego gospodarstwie pracą. Przekazał także rodzinie poszkodowanej 100 tys. zł.

bEgozTnm
KOMENTARZE
(207)
lech
3 lata temu
pewnie zarliwy katolik , zaraz po komuni i mszy wywiozl nieprztomna kobiete na lawke przstankowa
Łukasz
3 lata temu
Lidl powinien z nim zerwać umowy! Koniecznie, ja w ramach protestu przez jakiś czas będę kupował warzywa i owoce gdzie indziej niż w Lidlu.
jarosz
3 lata temu
Dla przykładu i strachu dla innych cwaniaczków (przedsiębiorców) ukarać surowo gościa !
bEgozTnn
dajspokoj
3 lata temu
Ja się będę rozczulał nad jedną ukrainką a tam na wschodzie Polski ukraińcy wyżynali w pień całe wsie, i za nic nie żałują protestują nawet w dzisiejszych czasach faszyści - pozdrowienia dla braci Rosjan - jak zwykle amerykanie się bawią - afganistan - środkowa ameryka bliski wschód im już nie wystarczy -a bracia Rosjanie będą musieli posprzątać
dajspokoj
3 lata temu
no pięknie to teraz nam przedsiębiorców zatrzymuje władza
...
Następna strona