Notowania

Bulwersująca sprawa Ukrainki. Rolnik z Wielkopolski usłyszał zarzut

Prokuratura postawiła pierwszy zarzut Jędrzejowi C. Mężczyzna przewiózł pracownicę z Ukrainy, która doznała udaru, na przystanek autobusowy i tam ją zostawił bez pomocy. Śledczy nie wykluczają kolejnych.postawiła pierwszy zarzut Jędrzejowi C. Mężczyzna miał przewieźć pracownicę, która doznała udaru na przystanek autobusowy nim udzielił jej pomocy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Keith Allison/Flickr)
Jędrzej C. miał nielegalnie zatrudniać Oksanę K. i jej siostry

Prokuratura postawiła pierwszy zarzut Jędrzejowi C. Mężczyzna przewiózł pracownicę z Ukrainy, która doznała udaru, na przystanek autobusowy i tam ją zostawił bez pomocy. Śledczy nie wykluczają kolejnych.

Przedsiębiorca z wielkopolskiego Staniszewa był jedną z twarzy kampanii reklamowej Lidla, który chwalił się współpracą z polskimi dostawcami. Zdaniem prokuratorów, zatrudniał nielegalnie pracowników i właśnie taki zarzut postawiono mężczyźnie. Równolegle prowadzone jest jednak postępowanie, którego wynik zdecyduje o postawieniu kolejnych. Śledczy sprawdzają, czy mężczyzna nie naraził swojej pracownicy na utratę życia lub zdrowia.

Śledztwo zaczęło się po tym, gdy zatrudniona w gospodarstwie Jędrzeja C. Oksana K. doznała udaru. Przedsiębiorca, zamiast udzielić pomocy od razu, przewiózł kobietę na przystanek autobusowy, wezwał pomoc i udawał, że chorą znalazł przypadkiem. Ostatecznie kobieta trafiła do szpitala w Poznaniu. Jest sparaliżowana i prawdopodobnie nigdy nie wróci do pełni zdrowia.

Zobacz, jak całe zdarzenie relacjonowali inni pracownicy gospodarstwa:

Jędrzej C. po ujawnieniu sytuacji wydał oficjalne oświadczenie, w którym zapewniał, że choroba Oksany K. nie miała związku z wykonywaną w jego gospodarstwie pracą. Przekazał także rodzinie poszkodowanej 100 tys. zł.

Tagi: prokuratura, zarzuty, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-02-2018

VerionDramat wielki , ryzykowała pracując na czarno. Szkoda mi tylko faceta , który za pewne bedzie jej musiał zapłacić gigantyczne odszkodowanie.. Dobra , … Czytaj całość

23-02-2018

WandaPrzecież to typowe podejście polskiego pracodawcy, wyzysk, oszustwa i głodowe pensje

23-02-2018

ACzy ktoś z wypowiadajacych się tutaj pracował na czarno na zachodzie..... proszę spróbować a później się wypowiadać. ! Polacy muszą sobie radzić a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (207)