Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Bulwersująca sprawa Ukrainki. Rolnik z Wielkopolski usłyszał zarzut

Bulwersująca sprawa Ukrainki. Rolnik z Wielkopolski usłyszał zarzut

Jędrzej C. miał nielegalnie zatrudniać Oksanę K. i jej siostry Fot. Keith Allison/Flickr
Jędrzej C. miał nielegalnie zatrudniać Oksanę K. i jej siostry

Prokuratura postawiła pierwszy zarzut Jędrzejowi C. Mężczyzna przewiózł pracownicę z Ukrainy, która doznała udaru, na przystanek autobusowy i tam ją zostawił bez pomocy. Śledczy nie wykluczają kolejnych.

Przedsiębiorca z wielkopolskiego Staniszewa był jedną z twarzy kampanii reklamowej Lidla, który chwalił się współpracą z polskimi dostawcami. Zdaniem prokuratorów, zatrudniał nielegalnie pracowników i właśnie taki zarzut postawiono mężczyźnie. Równolegle prowadzone jest jednak postępowanie, którego wynik zdecyduje o postawieniu kolejnych. Śledczy sprawdzają, czy mężczyzna nie naraził swojej pracownicy na utratę życia lub zdrowia.

Śledztwo zaczęło się po tym, gdy zatrudniona w gospodarstwie Jędrzeja C. Oksana K. doznała udaru. Przedsiębiorca, zamiast udzielić pomocy od razu, przewiózł kobietę na przystanek autobusowy, wezwał pomoc i udawał, że chorą znalazł przypadkiem. Ostatecznie kobieta trafiła do szpitala w Poznaniu. Jest sparaliżowana i prawdopodobnie nigdy nie wróci do pełni zdrowia.

Zobacz, jak całe zdarzenie relacjonowali inni pracownicy gospodarstwa:


 

Jędrzej C. po ujawnieniu sytuacji wydał oficjalne oświadczenie, w którym zapewniał, że choroba Oksany K. nie miała związku z wykonywaną w jego gospodarstwie pracą. Przekazał także rodzinie poszkodowanej 100 tys. zł.

zarzuty, wylew, oksana, jędrzej c.
Czytaj także
Polecane galerie
lech
2018-02-26 16:00
pewnie zarliwy katolik , zaraz po komuni i mszy wywiozl nieprztomna kobiete na lawke przstankowa
Łukasz
2018-02-26 12:26
Lidl powinien z nim zerwać umowy! Koniecznie, ja w ramach protestu przez jakiś czas będę kupował warzywa i owoce gdzie indziej niż w Lidlu.
jarosz
2018-02-26 08:13
Dla przykładu i strachu dla innych cwaniaczków (przedsiębiorców) ukarać surowo gościa !
Pokaż wszystkie komentarze (207)