Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bumar
25.11.2009 15:37

Bumar po kryzysie staje na nogi

Konsorcjum zbrojeniowe od początku roku sprzedało towar wart ponad 2 miliardy zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hiuppo/CC/Wikipedia)

Największe polskie konsorcjum zbrojeniowe - Grupa Bumar - od początku roku sprzedało towar wart ponad 2 miliardy złotych. Dzięki temu na kontach spółki zanotowano prawie 8 milionów złotych zysku.

Spółka staje na nogi po kryzysie z początku roku - uważa wiceprezes do spraw finansowych Bumaru, Aldona Wojtczak.

*POSŁUCHAJ ALDONY WOJTCZAK: *

Wiceprezes podkreśliła, że Bumar zabezpieczył między innymi pieniądze na finansowanie do 2013 roku kontraktu na dostawę Rosomaków dla armii. Wojsko używa kołowych transporterów na misji w Afganistanie.

POSŁUCHAJ ALDONY WOJTCZAK:


Większość sprzedaży Grupy Bumar to kontrakty z Ministerstwem Obrony Narodowej. Spora część zysków spółki to również eksport. Konsorcjum handluje między innymi z Malezją, której dostarcza czołgi.Podpisany kilka lat temu kontrakt jest obecnie w końcowej fazie realizacji.

Czytaj w Money.pl
*10 lat w NATO. Żołnierz kosztuje trzy razy więcej * W tym roku minęła 10 rocznica wstąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego. W tym czasie polskie wojsko zostało odchudzone o blisko 40 proc. Jeden żołnierz kosztuje nas jednak prawie trzy razy więcej niż w 1999 roku.
*780 mln zł na misję w Afganistanie. Będzie więcej * 780 mln złotych - tyle w latach 2002-08 kosztowała misja w Afganistanie. Do końca 2010 roku ta kwota może urosnąć do ponad 2 mld złotych.
Tagi: bumar, wojsko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz