Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Bydgoszcz: CBA w urzędzie miejskim

Bydgoszcz: CBA w urzędzie miejskim

Fot. David Torcivia / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje bydgoski urząd miejski i inwestycje na Wyspie Młyńskiej na Brdzie. Badana jest inwestycja to Młyny Rothera.

Rzeczniczka prasowa miasta Marta Stachowiak potwierdziła PAP, że w Urzędzie Miasta trwa kontrola dotycząca procesu zagospodarowania Młynów Rothera oraz realizacji inwestycji przy ul. Fordońskiej. "Kontrolujący uzyskali oczekiwane dokumenty" - zapewniła.

Agenci wydziału zamiejscowego CBA w Bydgoszczy kontrolują dokumentację dotyczącą miejskich inwestycji i gospodarowania mieniem miasta w latach 2013-2018.Główne zadanie funkcjonariuszy, to skontrolowanie inwestycji w ścisłym centrum Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej –tak zwanych Młynów Rothera odkupionych przez miasto od dewelopera za 29,5 mln zł.

CZYTAJ: Akcja CBA. Zatrzymano prezes fundacji za pranie brudnych pieniędzy

CBA zajmuje się też analizą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Brdyujścia przy ul. Pilickiej. Biuro sprawdza teraz przetarg na wykonanie robót budowlanych na Wyspie Młyńskiej. Kontrolerzy przyjrzą się też dokładnie rozliczeniu pieniędzy z unijnego programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko uzyskanych na ten cel od 2014 r. przez Bydgoszcz.

Środki - 15 mln zł trafiły do miasta na I etap inwestycji w ramach konkursu przeprowadzonego przez resort kultury i dziedzictwa narodowego.

Koszt tej części inwestycji na Wyspie Młyńskiej miał wynieść 21 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

CBA
Czytaj także
Polecane galerie
Inka
2018-09-26 10:16
Samo wejście do urzędu CBA już rodzi podejrzenie, że coś jest nie tak. I o to chodzi przecież! Do tego domysły puszczane w eter.... Wstretna, brudna gra polityczna i, niestety, znak rozpoznawalny rządzącej trójcy! Celowo nie pisze PiS bo są jeszcze dwie psuje przy korycie. Tylko wyniki kontroli prosze przed wyborami i tez glosno....Zeby CBA nie okazalo sie wykorzystywaną szmatą ...
strzyzowianka
2018-09-26 10:16
W STRZYZOWIE - na PODKARPACIU - juz jest USTAWKA - jeszcze do WYBOROW daleko - , a juz wiadomo kto obejmie Urzad Miasta w Strzyzowie na podkarpaciu -
OTOZ - Burmistrzem ma zostac WALDEMAR GORA - z PSL- obecnie zastepca , I-szym zastepca Wioletta DROZD - odwolana z Przewodniczacej Rady Miasta - startuje w wyborach , a Dagmara Preisner - obecnie 2-gi zastepca Burmistrza ma zostac Dyrektorem Biblioteki Powiatowej ,
maxx
2018-09-26 10:13
I tak nic nie znajdą. Ręka rękę myje.
Pokaż wszystkie komentarze (11)