Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Był nielegalny lobbing przy ustawie o uboju?

0
Podziel się:

Zdaniem Julii Pitery, takie oskarżenia pod adresem ministra rolnictwa są absurdalne.

Był nielegalny lobbing przy ustawie o uboju?
(Jan Kucharzyk/East News)

Zdaniem Julii Pitery, takie oskarżenia pod adresem ministra rolnictwa są absurdalne, ponieważ w każdym procesie legislacyjnym działa grupa osób, która usiłuje wywrzeć wpływ na decyzję rządu.

Minister Stanisław Kalemba oświadczył, że ABW powinna się zająć kwestia lobbingu przed głosowaniem nad ustawą o uboju rytualnym. Jego zdaniem, w sprawie chodziło o przejęcie kontroli nad rynkiem sprzedaży wołowiny. Komentując to, Julia Pitera mówiła, że zawsze, kiedy trwają prace nad jakąś ustawą, różne środowiska próbują lobbować w tej sprawie.

-_ Nie robiłabym takiej atmosfery sensacji, ponieważ zawsze jakaś grupa ludzi uczestniczących w procesie legislacyjnym działa na zasadzie próby wpływania na decyzje władzy. Ale ostatecznie to jest jawne, te maile dostają wszyscy. Dużo gorzej, gdy to się dzieje w utajeniu, w zamian za jakąś korzyść _ - mówi posłanka.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JULII PITERY:

Posłanka PO dodała, że powinno się jednak uporządkować przepisy regulujące lobbing.

Właściciele rzeźni przygotowują pozew zbiorowy w sprawie ustawy, zakazującej ubój rytualny. Twierdzą, że ministerstwo rolnictwa zapewniało, iż będzie on legalny.

Ustawę, zakazującą uboju rytualnego, ostro krytykuje Izrael. Polskie Radio ujawniło, że w poniedziałek polski ambasador w Tel Awiwie pojechał na spotkanie w izraelskim MSZ, gdzie usłyszał protest w sprawie zakazu uboju rytualnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Kalemba nie składa broni. Ustawa trafi do TK? _ Piątkowe głosowanie, w którym odrzucono rządowy projekt dopuszczający ubój rytualny, nie kończy tej sprawy _ - oświadczył minister rolnictwa.
Polska nie chce płacić 80 mln euro kary W lutym 2012 r. KE ukarała Polskę w formie korekty finansowej, czyli zmniejszyła środki na obszary wiejskie o 79,9 mln euro.
Rząd chce skrócić cierpienia zwierząt Minister rolnictwa Stanisław Kalemba powiedział dzisiaj, że resort szuka rozwiązań, które mają zmniejszyć cierpienia zwierząt podczas uboju rytualnego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)