Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Był nielegalny lobbing przy ustawie o uboju?

0
Podziel się:

Zdaniem Julii Pitery, takie oskarżenia pod adresem ministra rolnictwa są absurdalne.

Był nielegalny lobbing przy ustawie o uboju?
(Jan Kucharzyk/East News)
bFeXICXV

Zdaniem Julii Pitery, takie oskarżenia pod adresem ministra rolnictwa są absurdalne, ponieważ w każdym procesie legislacyjnym działa grupa osób, która usiłuje wywrzeć wpływ na decyzję rządu.

Minister Stanisław Kalemba oświadczył, że ABW powinna się zająć kwestia lobbingu przed głosowaniem nad ustawą o uboju rytualnym. Jego zdaniem, w sprawie chodziło o przejęcie kontroli nad rynkiem sprzedaży wołowiny. Komentując to, Julia Pitera mówiła, że zawsze, kiedy trwają prace nad jakąś ustawą, różne środowiska próbują lobbować w tej sprawie.

-_ Nie robiłabym takiej atmosfery sensacji, ponieważ zawsze jakaś grupa ludzi uczestniczących w procesie legislacyjnym działa na zasadzie próby wpływania na decyzje władzy. Ale ostatecznie to jest jawne, te maile dostają wszyscy. Dużo gorzej, gdy to się dzieje w utajeniu, w zamian za jakąś korzyść _ - mówi posłanka.

bFeXICXX

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JULII PITERY:

Posłanka PO dodała, że powinno się jednak uporządkować przepisy regulujące lobbing.

Właściciele rzeźni przygotowują pozew zbiorowy w sprawie ustawy, zakazującej ubój rytualny. Twierdzą, że ministerstwo rolnictwa zapewniało, iż będzie on legalny.

Ustawę, zakazującą uboju rytualnego, ostro krytykuje Izrael. Polskie Radio ujawniło, że w poniedziałek polski ambasador w Tel Awiwie pojechał na spotkanie w izraelskim MSZ, gdzie usłyszał protest w sprawie zakazu uboju rytualnego.

bFeXICYd
Czytaj więcej w Money.pl
Kalemba nie składa broni. Ustawa trafi do TK? _ Piątkowe głosowanie, w którym odrzucono rządowy projekt dopuszczający ubój rytualny, nie kończy tej sprawy _ - oświadczył minister rolnictwa.
Polska nie chce płacić 80 mln euro kary W lutym 2012 r. KE ukarała Polskę w formie korekty finansowej, czyli zmniejszyła środki na obszary wiejskie o 79,9 mln euro.
Rząd chce skrócić cierpienia zwierząt Minister rolnictwa Stanisław Kalemba powiedział dzisiaj, że resort szuka rozwiązań, które mają zmniejszyć cierpienia zwierząt podczas uboju rytualnego.
bFeXICYy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)