Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Były chiński polityk oskarżony o korupcję

0
Podziel się:

To efekt największego od lat skandalu politycznego w tym kraju.

Bo Xilai
Bo Xilai (Polaris/East News)

Skompromitowanemu byłemu chińskiemu politykowi Bo Xilai zostały w czwartek postawione zarzuty dotyczące korupcji, przyjmowania łapówek oraz nadużywania władzy - ogłosiły państwowe media. Tak wygląda zakończenie największego od lat politycznego skandalu w Chinach.

Postawione zarzuty otwierają drogę procesowi, który rozpocznie się ponad rok od dnia, kiedy Bo zniknął ze świata polityki w związku z uwikłaniem w ogromny polityczny skandal.
Agencja Hinhua ogłosiła, że zarzuty zostały ujawnione przez prokuraturę w czwartek, w położonym na wschodzie kraju mieście Jinan, gdzie odbędzie się rozprawa.

Zobacz materiał wideo:

Bo, były szef partii w południowo zachodniej metropolii Chongquing, został wyrzucony z partii we wrześniu i oskarżony o korupcję na masową skalę, przestępstwa seksualne oraz o nakłanianie do zatarcia śladów morderstwa popełnionego przez jego żonę.

Wyrzucenie Bo z partii wiosną ubiegłego roku oraz śledztwo prowadzone przeciwko jego rodzinie postawiły rządzącą partię komunistyczną w obliczu najbardziej obrzydliwego skandalu w ciągu ostatnich dwóch lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Skandal polityczny w Czechach. Upadnie rząd? Przywódca czeskiej opozycji wezwał premiera do rezygnacji ze stanowiska w związku z aferą korupcyjną.
Brał ogromne łapówki i miał dziesięć kochanek Miał brać 4-procentowe łapówki od każdego kontraktu na budowę szybkich kolei. Do jego kompromitacji dołożyły się także informacje o tym, że miał 10 kochanek.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)