Notowania

wiadomości
05.12.2018 13:43

Carrefour zadowolony ze sklepów przy stacjach. Planuje już kolejne inwestycje

Carrefour Polska otworzył 24 nowe sklepy franczyzowe na stacjach paliw w od września 2018 r. - podała sieć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Banaszak/REPORTER/EAST NEWS)

Do końca roku planowane są kolejne otwarcia nowych placówek tego typu.

"Carrefour we wrześniu bieżącego roku zaprezentował na rynku nowy koncept sklepu franczyzowego przeznaczonego dla właścicieli stacji paliw i otworzył pierwsze 11 sklepów w tym modelu wspólnie z siecią Wasbruk. Teraz firma kontynuuje rozwój nowego konceptu, nawiązując współpracę z kolejnymi lokalnymi markami: Pit Stop (2 nowe sklepy uruchomione w okolicach Krakowa) oraz Petrotrans (stacja paliw w Międzyrzeczu, województwo lubuskie)" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie, Carrefour kontynuuje rozwój swojego konceptu wspólnie z Wasbrukiem - w październiku i listopadzie uruchomionych zostało kolejnych 10 placówek, co oznacza, że na stacjach paliw Wasbruk działa już 21 sklepów franczyzowych pod szyldem Express convenience.

"Od wdrożenia nowego konceptu sklepu we wrześniu br. notujemy bardzo duże zainteresowanie współpracą, co zaowocowało już podpisaniem umów z 3 właścicielami sieci stacji paliw i uruchomieniem łącznie 24 sklepów na terenie całego kraju. Prowadzimy dalsze rozmowy i do końca roku planujemy otwarcie kolejnych nowych placówek" - powiedział dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska Michał Florkiewicz, cytowany w komunikacie.

Zobacz także: Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

Według sieci, nowy koncept sklepu franczyzowego dla właścicieli stacji paliw to połączenie największych atutów osiedlowego sklepu spożywczego i sklepu na stacji paliw.

"Sklep na stacji paliw w modelu franczyzowym to oprócz bogatej oferty produktów i usług, także niezbędne wyposażenie sklepu oraz identyfikacja wizualna znanej i rozpoznawalnej marki. Wszystkie elementy nowego konceptu, zostają dopasowane do wielkości lokalu znajdującego się na stacji oraz do jego lokalizacji: osiedlowej lub tranzytowej" - podsumowano w materiale.

Carrefour Polska to multiformatowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz