Notowania

cba
16-08-2018 (14:29)

CBA zainteresowało się projektem na wykorzystanie skażonego drewna

Poznańskie CBA prowadzi kontrolę dotyczącą procedur podejmowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego decyzji dotyczących udzielenia wsparcia finansowego firmy z Gorzowa Wielkopolskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WITOLD ROZBICKI/REPORTER)

Poznańskie CBA prowadzi kontrolę dotyczącą procedur podejmowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego decyzji dotyczących udzielenia wsparcia finansowego firmie z Gorzowa Wielkopolskiego.

Kontrolerzy CBA z Poznania sprawdzają, czy nie było nieprawidłowości przy udzieleniu decyzji o wsparciu finansowym w wysokości 5,3 mln zł dla spółki komandytowej Global Trade MASH z Gorzowa Wielkopolskiego. CBA skontroluje też lubuski Urząd Marszałkowski.

W ramach projektu wpisanego do Regionalnego Programu Operacyjnego spółka ta miała opracować technologię wykorzystania skażonego drewna do produkcji paliwa.

Cały projekt wart jest 7,6 mln zł.

Uwagę kontrolerów zwrócił fakt, że spółka ta nie prowadziła wcześniej żadnej działalności gospodarczej. Wątpliwości kontrolerów wzbudził również sposób przeprowadzenia oceny wniosku o dofinansowanie złożonego do urzędu wojewódzkiego oraz jej uzasadnienie.

Global Trade MASH kilka miesięcy wcześniej złożył do Narodowego Centrum Badań wniosek o dofinansowanie o analogicznej treści, który został wtedy oceniony negatywnie i odrzucony.

Z informacji uzyskanych od zastępca Dyrektora Departamentu Programów Regionalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego Daniela Roguskiego wynika, że kontrola potrwa do połowy września.

Na bazarach kupują i starzy, i młodzi. Trzeba uważać w gorące dni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: cba, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-08-2018

trePIS tam nie rządzi pewnie, bo kontrola by tam nie zaglądnęła.

16-08-2018

batiar3A może szanowne CBA wzięło by pod kontrolę szwindle tatusia z Torunia? Tam nie mają wstępu. Parasol ochronny nie do przebicia.

16-08-2018

abuksanJuż myślałem, że odważyli się sprawdzić kasę o. Tadeusza.

Rozwiń komentarze (42)