Notowania

CBA zatrzymało Marka Chrzanowskiego

Były już szef KNF Marek Chrzanowski został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Zostanie przewieziony do prokuratury w Katowicach, gdzie usłyszy zarzuty korupcyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/Bartosz KRUPA)
14 listopada funkcjonariusze CBA weszli do siedziby KNF

Informację na Twitterze podała Polska Agencja Prasowa. Według pierwszych doniesień byłemu przewodniczącemu KNF mają zostać wkrótce postawione zarzuty korupcyjne.

CBA zatrzymało b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego.

Informacje te potwierdziło w mediach społecznościowych CBA.

Podstawą zatrzymania ma być ekspertyza nośników dostarczonych przez Leszka Czarneckiego, której dokonało ABW.

- Dzięki intensywnej pracy agentów CBA w ubiegłym tygodniu, w tym przeszukaniom prowadzonym przez funkcjonariuszy Biura, przesłuchaniom świadków, zabezpieczeniu dokumentacji, a także sprzętu elektronicznego oraz nośników danych udało się w szybkim tempie dokonać zatrzymania Marka Chrzanowskiego w celu postawienia mu zarzutów - oświadczył dziś rano Brodowski, cytowany przez PAP.

Głos w sprawie zatrzymania Marka Chrzanowskiego zabrał już Roman Giertych, prawnik Leszka Czarneckiego. - Mam nadzieję, że prokuratura w dalszym postępowaniu będzie działała równie sprawnie. Będziemy składać następne wnioski dowodowe - powiedział, cytowany przez Mariusza Gierszewskiego z Radia Zet.

Przypomnijmy, że 14 listopada funkcjonariusze CBA weszli do siedziby KNF. Wcześniej w biurze pojawił się Chrzanowski.

"Agenci CBA bezzwłocznie po otrzymaniu polecenia prokuratury weszli do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie i zabezpieczają materiały dowodowe - protokoły i nagrania posiedzeń KNF dotyczące postępowania naprawczego Getin Banku, aktualizacji tego programu naprawczego, ochrony kapitału Getin Banku oraz posiedzeń KNF dotyczących sytuacji w Idea Bank SA, w szczególności nabycia udziałów w GetBack SA oraz sprzedaży obligacji GetBack SA. - informowało w komunikacie CBA.

Jak wielokrotnie informowaliśmy na money.pl, miliarder Leszek Czarnecki twierdzi, że Marek Chrzanowski zażądał od niego 40 milionów złotych łapówki w zamian za przychylność dla jego banków. Nagrał spotkanie, w czasie którego były już szef KNF sugeruje mu zatrudnienie wskazanego z imienia i nazwiska prawnika.

Nagranie to przekazał "Gazecie Wyborczej", która sprawę opisała. Konsekwencją artykułu była dymisja Chrzanowskiego już w dniu publikacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, marek chrzanowski, knf, cba, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-11-2018

bobDlaczego? Przecież (podobno) nic wielkiego się nie stało...

27-11-2018

AlaTo typowa popisówka aby zamknąc temat bo za chwilę wyjdzie i chcą sprawę zamknąc ale to się nie uda,

27-11-2018

kaczkaCzyli jednak nie taki uczciwy jakby się mogła wydawać Pani Zoffii

Rozwiń komentarze (403)