Notowania

cba
25.07.2018 11:20

Agenci CBA zatrzymali byłych członków zarządu spółki Węglokoks. Przestępstwo w związku z pożyczkami dla klubu sportowego

Agenci CBA zatrzymali byłych członków zarządu spółki Węglokoks S.A. i byłych członków rady nadzorczej Polské Uhli a.s. Do popełnienia przestępstw miało dojść w związku z pożyczkami udzielonymi niewypłacalnemu klubowi sportowemu Ruch Chorzów S.A.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)
CBA zatrzymało osiem osób

Agenci CBA zatrzymali byłych członków zarządu spółki Węglokoks S.A. i byłych członków rady nadzorczej Polské Uhli a.s. Do popełnienia przestępstw miało dojść w związku z pożyczkami udzielonymi niewypłacalnemu klubowi sportowemu Ruch Chorzów.

Jak czytamy w komunikacie, CBA wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Katowicach prowadzi śledztwo dotyczące wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów w majątku spółki Polské Uhli a.s. Spółka zajmuje się sprzedażą węgla na rynkach Czech i Słowacji, a jej jedynym akcjonariuszem jest Węglokoks S.A.

Zobacz także: Morawiecki: węgiel to podstawa naszej energetyki, nie chcemy z niego rezygnować

- Materiał dowodowy zebrany w toku postępowania wskazuje na to, że podejrzani w latach 2014 i 2015 podejmowali działania, które doprowadziły między innymi do wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów w majątku spółki Polské Uhli a.s. Do popełnienia przestępstw doszło w związku z pożyczkami udzielonymi niewypłacalnemu klubowi sportowemu Ruch Chorzów S.A. - podaje Piotr Kaczorek z CBA.

Do zatrzymań doszło w Katowicach, Piekarach Śląski, Gliwicach i w Warszawie. Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Tam usłyszą zarzuty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cba, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-07-2018

Szyna śliskaNiezłe ruchy w tym Chorzowie

Rozwiń komentarze (1)