Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrzymania w GetBack. CBA nad ranem zapukało do drzwi pięciu osób

13
Podziel się:

Pięć kolejnych osób w aferze GetBack zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. To troje byłych członków zarządu tej firmy oraz dwoje biznesmenów.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Prokuratura Regionalna w Warszawie nie wyklucza dalszych zatrzymań i zarzutów.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Prokuratura Regionalna w Warszawie nie wyklucza dalszych zatrzymań i zarzutów. (Marek Konrad/REPORTER)
bEChplqZ

Pięć kolejnych osób w aferze GetBack zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. To trzy osoby z zarządu tej firmy oraz dwoje biznesmenów.

Prokuratura Krajowa poinformowała, że zatrzymani zostali: była wiceprezes firmy Anna P., dwoje byłych członków zarządu: Bożena S. i Marek P oraz Dariusz S. (brat Bożeny S.) i Kinga M.-J. – osoba, która 17 stycznia 2018 roku z przedstawicielami zarządu GetBack S.A. podpisała pozorną umowę wyrządzającą szkodę spółce.

Podejrzani zostali zatrzymani w swoich domach. CBA przeszukało ich mieszkania i miejsca pracy. Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Regionalnej w Warszawie prokurator ogłosi im zarzuty. Niewykluczone są wnioski o tymczasowe aresztowanie.

bEChplrb

Zobacz też: * *UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji

Troje byłych członków zarządu GetBack podejrzanych jest - jak podaje prokuratura - o wyrządzenie szkody w wysokości co najmniej ponad 7 milionów 300 tysięcy złotych. Chodzi m.in. o podpisanie pozornej umowy „o świadczeniu usług w zakresie bezpieczeństwa w biznesie” z jedną z firm.

bEChplrh

Ponadto Bożena S. - jak czytamy w komunikacie - wyrządziła GetBack szkodę poprzez nadużycie swoich uprawnień i polecenie podległym pracownikom dokonanie bez żadnego tytułu prawnego przelewu w wysokości 2 milionów 20 tysięcy złotych z rachunku spółki na rachunek swojego brata Dariusza S. Jemu też zostaną postawione zarzuty w związku z "przyjęciem tych pieniądze na swój rachunek bankowy".

Śledczy zarzucają też zatrzymanym poświadczanie nieprawdy i podrabianie dokumentów.

Prokuratura Regionalna w Warszawie nie wyklucza dalszych zatrzymań i zarzutów związanych z aferą GetBack.

W połowie czerwca w ręce służb wpadł były prezes spółki Konrad K. i jego współpracownik Piotr B. Kilka dni później sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu mężczyzn. Konrad K. usłyszał zarzuty usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której miał przywłaszczyć ponad 15 mln zł, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r.

bEChplri

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEChplrC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(13)
Stan
3 lata temu
A szydlo i jej szajka też sobie wyplacila z kasy państwa niezle pieniądze BO IM SIĘ POPROSTU NALEŻAŁ.
Ksawery
3 lata temu
Giertyck sypie podja sie wspulpracowac zeby uratowac swuj tylek
Lee
3 lata temu
Kto inwestuje "oszczędności życia" w obligacje korporacyjne nieznanej firmy??! albo akcje nowej spółki której nawet właściciela ustalić się nie da??!
bEChplrD
pytamsie
3 lata temu
A co z przekrętem na HAWE SA??? Od 3 lat informowane wszystkie organy państwowe, prokuratura , KNF,ABW,CBA i nic???? PRZEKRET O WIELE BARDZIEJ OCZYWISTY I CZYTELNY! Kpina z ludzi
LUTER
3 lata temu
A kiedy przyjdzie czas ma Morawieckiego?