Notowania

fundusze unijne
05.12.2018 08:08

Wyłudzenie 68 mln zł z funduszy unijnych. CBŚP zatrzymało 22 osoby

CBŚP zatrzymało 22 osoby. Przeszukało ponad 120 siedzib firm i mieszkań podejrzanych o wyłudzenie pożyczek ze środków Unii Europejskiej na łączną kwotę ponad 68 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBŚP/Policja.pl)
Prawie 300 policjantów z CBŚP i KWP w Poznaniu brało udział w rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Trwa śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw gospodarczych. Grupa, którą zrobili policjanci z CBŚP działała na przełomie 2017 i 2018 roku w Poznaniu, w Warszawie i innych miastach na terenie Polski.

W sumie jej członkowie mogli wyłudzić z funduszy unijnych ponad 68 milionów złotych - informuje CBŚP. Zakwestionowano udzielenie 118 pożyczek dla 89 firm. Jak ustalono przedmiotem tych pożyczek były środki na zakup specjalistycznego sprzętu elektronicznego.

300 funkcjonariuszy zaangażowanych w śledztwo doprowadziło do zatrzymania 22 podejrzanych. Przeszukano też ponad 120 siedzib firm i mieszkań podejrzanych, zabezpieczając dokumentację, komputery i zewnętrzne nośniki pamięci jako materiał dowodowy w sprawie.

Jak ujawnia CBŚP, śledczy zabezpieczyli także majątek należący do podejrzanych, którego wartość szacowana jest na 1,5 miliona złotych. Wśród zabezpieczonego mienia znajdują się luksusowe samochody, pieniądze oraz środki finansowe znajdujące się na kontach bankowych. Zabezpieczenie majątkowe ma na celu naprawienie szkód oraz pokrycie ewentualnych grzywien.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwie osoby kierowania tą grupą. Dodatkowo 11 osób podejrzanych jest o pranie pieniędzy. Decyzją sądu 13 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Podejrzanym grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: fundusze unijne, cbśp, policja, wyłudzenia, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2018

okon prawdynajwiększe złodziejstwo za pisu i wyłudzanie watu strasznie wzrosło nigdy nie było takiego złodziejstwa od KNF po NBP dlatego zafunduje nam sie … Czytaj całość

05-12-2018

OLO300 Policjantów na płotki i tydzień na zatarcie śladów dla rekinów z NBP i KNF. Jak kraść to Banki.

05-12-2018

TeddddA coś ucichlo o Getback.... Tam jest w kotle ok 3mld ..... A tu raban o głupie 68ml wstyd nawet się tym zajmować...... Ręce opadają

Rozwiń komentarze (13)