Notowania

Zatrzymania w "kotłowniach", "oszustwa na 18 mln zł". Money.pl jako pierwszy naświetlił problem

CBŚP zatrzymała na wniosek prokuratury 19 osób, które miały pracować w opisywanych przez money.pl "kotłowniach". Zarzuty dotyczą oszustw na 18 mln zł i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Za "kotłownie" wzięła się Prokuratura Krajowa. Proceder został opisany w głośnym reportażu na money.pl

Oszukiwali, naciągali, kłamali - tak od lat działali pracownicy polskich "kotłowni". Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało właśnie 19 osób, które miały pracować w opisywanych przez money.pl firmach. Zarzuty dotyczą oszustw na 18 mln zł i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

- Członkowie grupy jako przedstawiciele platform inwestycyjnych kontaktowali się z potencjalnymi inwestorami, oferując produkty mające zapewnić bardzo wysoki zysk, nawet kilkadziesiąt procent w skali tygodnia. Pokrzywdzeni byli namawiani do kolejnych wpłat. Po pewnym czasie kontakt z przedstawicielami firmy się jednak urywał. Pieniądze miały być natomiast transferowane za granicę - tak proceder opisuje Prokuratura Krajowa.

Money.pl już dwa lata temu alarmował, że w Polsce pojawiło się wiele firm naciągających w ten sposób Polaków. Mateusz Ratajczak, dziennikarz money, zatrudnił się w jednym z takich miejsc - wszystkie praktyki opisał w materiale pt. Łowcy frajerów.

Sprawcy wprowadzali inwestorów w błąd co do funkcjonowania platform inwestycyjnych, tożsamości osób prowadzących doradztwo inwestycyjne, zasad dotyczących inwestowania i ryzyka inwestycyjnego - tłumaczą śledczy. Skojarzenia z "kotłowniami" są więc oczywiste.

*Money.pl ujawnia, jak się bawią menedżerowie z warszawskich "kotłowni". Zobacz wideo: *

Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która obracała instrumentami finansowymi bez zezwolenia KNF oraz oszustw na 18 mln zł. Wobec osiemnastu zatrzymanych skierowano wnioski o areszt, jedna osoba dostała policyjny dozór.

- Zatrzymani działali w ramach podmiotu zarejestrowanego na Cyprze posiadającego oddział z siedzibą w Warszawie, a także spółek Gonoma Finance sp. z.o.o., Sonoma Polska sp. z.o.o., GKFX Financial Services sp. z.o.o., Seremar sp. z o.o., Covederal Holdings Limited sp. z.o.o. i innych - podaje prokuratura.

- Pieniądze wpłacane przez "inwestorów" na rachunki spółek były, bez inwestowania, transferowane za granicę, m.in. do Hong Kongu, Wielkiej Brytanii, Czech i na Wyspy Marshalla. Telefoniści za zwerbowanie osób, które decydowały się "zainwestować" środki otrzymywali wysokie prowizje, rzędu kilkudziesięciu procent od dokonanej przez "inwestora" wpłaty - opisuje proceder Prokuratura Krajowa.

Warszawskie "kotłownie". Money.pl na tropie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kotłownie, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-11-2018

gosiaTrafiłam na takich łowców w rodzinie, ponieważ zostałam namówiona do małżeństwa z osobnikiem, który czyhał na mój majątek własny, a gdy go zagarnął … Czytaj całość

07-11-2018

krokodylI dobrze, że złapali ale będą następni. Na frajerach najlepiej się zarabia. Ubolewam że u nas nie ma podstawowej edukacji ekonomiczno-prawnej, są … Czytaj całość

07-11-2018

oskara teraz niech oddają co nakradli i na dożywocie do paki by juz nie mogli wiecej oszukiwac ludzi !!!!!

Rozwiń komentarze (25)