Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

CCC o krok bliżej przejęcia Gino Rossi. Wniosek trafił do UOKiK

4
Podziel się:

CCC złożyło wniosek w sprawie zamiaru przejęcia Gino Rossi pod koniec grudnia. Dla tej spółki to prawdopodobnie główna szansa na dalsze funkcjonowanie - ocenia UOKiK.

Mimo przejęcia przez CCC marka Gino Rossi ma pozostać
Mimo przejęcia przez CCC marka Gino Rossi ma pozostać (CCC / materiały prasowe)

W ocenie CCC planowana transakcja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na żadnym z zaangażowanych rynków. Jak przekonuje spółka, koncentracja nie odbędzie się też ze szkodą dla konsumentów. Ci nie odczują żadnej zmiany na rynku, bo marka Gino Rossi ma zostać zachowana.

Sprawa jest w toku, wniosek wpłynął do UOKiK 27 grudnia 2018 r.

UOKiK podał, że z uwagi na trudną sytuację finansową Gino Rossi i zagrożenie utraty płynności finansowej, planowana koncentracja stanowi prawdopodobnie główną szansę dla dalszego funkcjonowania tej spółki na rynku obuwia.

Zobacz także: Obniżenie ratingu CCC. To zimny prysznic

Grupa kapitałowa CCC koncentruje swoją działalność na detalicznej sprzedaży obuwia, zarówno przez sklepy stacjonarne jak również poprzez kanał e-commerce (platformy: eobuwie.pl i deezee.pl). CCC sprzedaje przede wszystkim obuwie pod własnymi markami, do których należą między innymi Lasocki i Sprandi. Grupa kapitałowa CCC prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży obuwia, w sklepach stacjonarnych, nie tylko w Polsce ale także na Słowacji, Węgrzech, Czechach, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Niemczech, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Łotwie, Mołdawii, Serbii, Bułgarii, Estonii, Litwie, Szwajcarii. Ponadto za pośrednictwem ecommerce Grupa obecna jest na takich rynkach jak: Hiszpania, Francja, Włochy, Szwajcaria, Grecja, Niemcy, Czechy, Słowacja Węgry, Rumunia, Bułgaria, Szwecja, Litwa i Ukraina. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

Gino Rossi jest producentem i dystrybutorem markowego obuwia oraz akcesoriów skórzanych. Większość sprzedawanego obuwia pochodzi z fabryki należącej do GR w Słupsku. Gino Rossi posiada detaliczną sieć sprzedaży obuwia w Polsce, w Niemczech oraz Czechach. GR prowadzi także działalność w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży odzieży pod marką Simple. Dystrybucja realizowana jest przez sieć salonów firmowych własnych oraz franczyzowych zlokalizowanych w Polsce i za granicą. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Bolesław
4 lata temu
Megalomania Miłka nie zna granic. Kupić jeszcze więcej spółek, bez żadnego planu na integracje, tylko biorąc kolejny kredyt. A focus ze sprzedaży umyka.....
Bartek
4 lata temu
Na początku jakość i wzornictwo według mnie były dużo lepsze. Prawie wszystkie buty były na skórzanych podeszwach, a buty były tak skrojone że były zawsze eleganckie. A potem... ktoś wpadł na pomysł żeby robić trochę taniej i dla szerszej rzeszy odbiorców, szkoda.
Polka
4 lata temu
Mi również bardzo odpowiada Gino Rossi. Maja super obowie.
Oby przetrwal...
4 lata temu
Gino-rossi - od lat kupuję buty i torebki tej firmy. Ciekawe, aczkolwiek klasyczne wzornictwo, bardzo dobra jakość. Ceny, przy tej jakości, bardzo dobrych skórach, do przyjęcia