Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
CCC wykłada 33 mln euro. Wielka transakcja w Rumunii

CCC wykłada 33 mln euro. Wielka transakcja w Rumunii

CCC mocno inwestuje na rumuńskim rynku Fot. Bartosz Wawryszuk
CCC mocno inwestuje na rumuńskim rynku

CCC było już obecne w Rumunii, ale teraz polska spółka przeprowadza prawdziwą obuwniczą ofensywę. Firma zawarła umowę nabycia 100 proc. udziałów w Shoe Express S.A. Łączna wartość transakcji to 33 mln euro.

Polskie CCC ma już w całej Europie łącznie 897 sklepów. Blisko 60 z nich znajduje się w Rumunii. Na tym jednak CCC poprzestać nie zamierza. Dlatego zdecydowała się przejąć rumuński Shoe Express.

"Spółka Shoe Express uprzednio nabyła od spółki Peeraj Brands International SRL zorganizowaną część przedsiębiorstwa obejmującą prowadzenie wszystkich sklepów działających pod marką CCC w Rumunii. Sklepy te były do tej pory prowadzone przez spółkę Peeraj Brands International SRL na podstawie umowy franczyzy z emitentem. Łączna wartość transakcji to 33 mln euro, przed uwzględnieniem rozliczeń związanych z kapitałem obrotowym, które nastąpią w określonym czasie po transakcji" - czytamy w komunikacie.

Rumuński urząd ochrony konkurencji wydał decyzję o braku sprzeciwu co do przeprowadzenia transakcji. Sfinalizowanie transakcji i przeniesienie własności akcji spółki nastąpiło w dniu podpisania umowy nabycia, tj. 25 kwietnia 2018 r. - podano.

Zobacz także: Pełnomocnik rządu mówi jak przedsiębiorcy. "Firmy potrzebują stabilności prawa"


 

W grudniu ub. r. CCC podpisał wstępne porozumienie z Peeraj Brands International SRL dotyczące nabycia przedsiębiorstwa obejmującego prowadzenie wszystkich sklepów działających pod marką CCC w Rumunii. W dniu podpisania wstępnego porozumienia, w ramach Peeraj CCC działała sieć 54 sklepów operowanych przez Peeraj pod marką CCC.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ccc, obuwie, rumunia
ISB
Czytaj także
Polecane galerie