Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Celnicy skonfiskowali tort z papierosami

0
Podziel się:

Ciasto zwróciło uwagę funkcjonariusza, bo wydawało mu się zbyt lekkie.

Celnicy skonfiskowali tort z papierosami
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEENwfZx

Był już przemyt w piłkach, gaśnicy, telewizorze czy chlebie. Tym razem przemytniczka z Białorusi, zatrzymana przez celników na drogowym przejściu w Kuźnicy, ukryła paczki papierosów w torcie. Ciasto zwróciło uwagę funkcjonariusza, bo wydawało mu się zbyt lekkie.

Jak poinformował rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku Maciej Czarnecki, 39-letnia Białorusinka jechała do Polski volkswagenem passatem. Na tylnym siedzeniu przewoziła tort, który miał być prezentem dla jej znajomej w Białymstoku.

_ - Ponieważ kontrolujący celnik sam od czasu do czasu piecze ciasta, waga słodkiego przysmaku wydała mu się podejrzanie niska _ - powiedział Czarnecki. Funkcjonariusz nie pomylił się, bo okazało się, że w środku nie ma kremu i ciasta, ale jest 70 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Białorusinka przyznała się do przemytu, zapłaciła za próbę popełnienia przestępstwa 1,2 tys. zł mandatu.

bEENwfZz

Podlascy celnicy od lat mówią o pomysłowości przemytników na wschodniej granicy. Oprócz przemytów niedużych ilości papierosów, takich jak kontrabanda w torcie, telewizorze, pianinie, piłkach do gry w piłkę nożną czy manekinach, notują np. duże transporty papierosów w fabrycznie zamkniętych puszkach z ziarnistą kawą (w środku były nawet ziarna kukurydzy imitujące charakterystyczny odgłos).

Normą są samochody przerabiane dla potrzeb przemytu i ukrywanie kontrabandy we wszystkich dostępnych skrytkach konstrukcyjnych pojazdu. Ale i tu przemytnicy potrafili zadziwić celników, gdy postanowili wykorzystać do kontrabandy ambulans. Pogrubili w nim drzwi i zdołali tam schować, choć już nie przemycić, 9,5 tys. paczek papierosów.

Czytaj więcej o kontrolach celnych
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t37321.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/firmy;tytoniowe;sponsoruja;sluzbe;celna,39,0,802343.html) Firmy tytoniowe sponsorują Służbę Celną Celnicy dostali od koncernów niemal 13 milionów zł za aktywność w zwalczaniu przemytu wyrobów tytoniowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t130943.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/papierosy;w;mandarynkach;-;przemyt;do;bulgarii,252,0,765948.html) Tytoń w cytrusach - przemyt do Bułgarii Kontrabanda - 8 mln sztuk - wieziona była w ciężarówce z cytrusami zmierzającej do Sofii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t16257.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;system;na;granicach;beda;kolejki,202,0,956874.html) Dziś w nocy mogą być kłopoty na granicach Podróżni wjeżdżający do Polski lub ją opuszczający powinni przygotować się na wydłużenie czasu odprawy,
bEENwgaa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)