Notowania

energia
13.12.2018 06:37

Nie będzie podwyżki cen prądu. Koncerny wycofają wnioski na przyszły rok

Wyższych rachunków za energię nie zapłacą gospodarstwa domowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Jak zapowiedział minister Tchórzewski, firmy energetyczne wycofają wnioski.

Podziel się
Dodaj komentarz
Nie będzie podwyżki cen prądu. Koncerny wycofają wnioski na przyszły rok

- Koncerny energetyczne wycofają wnioski o podwyżki cen na przyszły rok – zapewnił "Gazetę Wyborczą" szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski.

Czy to oznacza, że wprowadzenie taryf przesunie się na przyszły rok? To niewykluczone – pisze dziennik. Chyba że w korektach wniosków, które spółki mają złożyć do 18 stycznia, znajdzie się deklaracja o podtrzymaniu cen z tego roku.

Zobacz też: Rachunki za czynsz i energię - z tymi opłatami Polacy mają największe problemy:

Jak wyjaśnia na łamach ”Wyborczej” Michał Hetmański, analityk fundacji Instrat, spółki wytwarzające energię będą dalej sprzedawać ją na giełdzie po wyższej niż rok temu cenie, ale spółki obrotu będą musiały dostarczać ją do odbiorców w cenie dotychczasowej.

To może wywołać bunt spółek obrotu i sprzeciw prezesa URE, bowiem znaczny wzrost cen na giełdzie nie może pozostać bez wpływu na ceny detaliczne. Poza tym, jak wskazuje "Wyborcza", to powrót do lat 90., kiedy konsument płacił państwowym monopolistom za energię dużo więcej niż w warunkach rynkowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energia, ceny prądu, podwyżki cen energii, tchórzewski, ure, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-12-2018

mam pytanieNie będzie podwyżek prądu w roku wyborczym, ale co w następnych latach, gdy nie będzie już potrzeby zabiegania o względy wyborców?

13-12-2018

xyzNo prosze koncerny wycofuja sie z podwyzki cen pradu. Jednak ten wysilek zoltych kamizelek nie na darmo.

13-12-2018

Pożyjemy zobaczymyWycofują się , ale podwyżki będą

Rozwiń komentarze (19)