Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Przemysław Ciszak
|

Nie będzie podwyżki cen prądu. Koncerny wycofają wnioski na przyszły rok

19
Podziel się

Wyższych rachunków za energię nie zapłacą gospodarstwa domowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Jak zapowiedział minister Tchórzewski, firmy energetyczne wycofają wnioski.

Nie będzie podwyżki cen prądu. Koncerny wycofają wnioski na przyszły rok
Nie będzie podwyżki cen prądu. Koncerny wycofają wnioski na przyszły rok
bDocjmid

- Koncerny energetyczne wycofają wnioski o podwyżki cen na przyszły rok – zapewnił "Gazetę Wyborczą" szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski.

Czy to oznacza, że wprowadzenie taryf przesunie się na przyszły rok? To niewykluczone – pisze dziennik. Chyba że w korektach wniosków, które spółki mają złożyć do 18 stycznia, znajdzie się deklaracja o podtrzymaniu cen z tego roku.

Zobacz także: Zobacz też: Rachunki za czynsz i energię - z tymi opłatami Polacy mają największe problemy:
bDocjmif

Jak wyjaśnia na łamach ”Wyborczej” Michał Hetmański, analityk fundacji Instrat, spółki wytwarzające energię będą dalej sprzedawać ją na giełdzie po wyższej niż rok temu cenie, ale spółki obrotu będą musiały dostarczać ją do odbiorców w cenie dotychczasowej.

To może wywołać bunt spółek obrotu i sprzeciw prezesa URE, bowiem znaczny wzrost cen na giełdzie nie może pozostać bez wpływu na ceny detaliczne. Poza tym, jak wskazuje "Wyborcza", to powrót do lat 90., kiedy konsument płacił państwowym monopolistom za energię dużo więcej niż w warunkach rynkowych.

bDocjmil

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDocjmiG
KOMENTARZE
(19)
mam pytanie
2 lata temu
Nie będzie podwyżek prądu w roku wyborczym, ale co w następnych latach, gdy nie będzie już potrzeby zabiegania o względy wyborców?
Pożyjemy zoba...
2 lata temu
Wycofują się , ale podwyżki będą
xyz
2 lata temu
No prosze koncerny wycofuja sie z podwyzki cen pradu. Jednak ten wysilek zoltych kamizelek nie na darmo.
bDocjmiH
mjihug6r53
2 lata temu
Te podwyżki to "gwóźdź do trumny" ekipy rządzącej. Z lewej kieszeni rozdają pieniądze, na lewo i prawo, natomiast z drugiej doją obywateli. Tak mają wyglądać wasze obietnice? -Dzięki postoję
Realista
2 lata temu
Kwoty na rachunkach za prąd i tak są absurdalne , bo podwajane . Teraz , gdy tak głośno ,by wybierać inne alternatywy ogrzewania domu zamiast węglem ze względu na ochronę środowiska i ludzie robią to , zakładając pompy ciepła , czy grzejniki elektryczne oni wyskakują z czymś takim . Czy Państwo chce doprowadzić do takiej samej sytuacji jaka jest we Francji ? Bo społeczeństwo o tak niskich zarobkach w naszym kraju nie pozwoli na tak drastyczne podwyżki , a za tą energetyczną mafię w końcu ktoś powinien się wziąć .
...
Następna strona