Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny wynajmu nieruchomości w Londynie biją kolejne rekordy

0
Podziel się:

Zdaniem analityków rynku nieruchomości, stolica Wielkiej Brytanii stała się jednym z najdroższych miast na świecie, jeśli chodzi o wynajem domu lub mieszkania.

Ceny wynajmu nieruchomości w Londynie biją kolejne rekordy
(Flavio Leone / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))
bEKEoaQB

Średnia cena wynajmu nieruchomości mieszkalnej w Wielkiej Brytanii wyniosła w lipcu 937 funtów, co stanowi 4,6-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym - wynika z danych Countrywide, największej brytyjskiej agencji nieruchomości.

Za wzrost ten w głównej mierze odpowiada skok cen wynajmu w Londynie: w centrum brytyjskiej stolicy za wynajęcie mieszkania trzeba dziś płacić średnio 2.583 funty miesięcznie (6,8-procentowy wzrost w lipcu). Dla porównania - w północnej Anglii, gdzie stawki wynajmu nieruchomości są najniższe, średni miesięczny czynsz to 663 funty.

Jak donosi Valuation Office Agency (VAO), rządowa agencja zajmująca się wyceną nieruchomości do celów podatkowych, mediana miesięcznej ceny wynajmu mieszkania z jedną sypialnią przekracza 1000 funtów już w 18 spośród 33 gmin Londynu. Z danych VAO wynika też, że na przestrzeni ostatnich 5 lat średni miesięczny czynsz z tytułu wynajmu mieszkania z jedną sypialnią w Greenwich w północno-wschodnim Londynie wzrósł aż o 30 proc., z 750 funtów do 975 funtów. Z kolei w Islington na północy Londynu cena wynajmu takiego lokum wzrosła w omawianym okresie o 20 proc., z 1.213 funtów do 1.452 funtów.

bEKEoaQD

W lipcu koszt wynajmu mieszkań i domów poszedł też mocno w górę w Szkocji (o 4,5 proc.) i we wschodnich hrabstwach Anglii (o 4,3 proc.).

bEKEoaRe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)