Notowania

ceny paliw
31.01.2013 09:25

Ceny benzyny w hurcie ostro w górę. Na stacjach będzie drożej

Najtaniej benzynę można tankować w województwie pomorskim, najdrożej w lubuskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

Ostry wzrost hurtowych cen benzyny - wynika z danych Polskiej Izby Paliw Płynnych. * *PKN Orlen podnosi od dziś hurtowe ceny benzyny o 18 zł, a oleju napędowego o 6 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Już widać, że powoli przekłada się to na ceny detaliczne.

Średnio za litr benzyny Pb95 trzeba płacić 5 złotych 41 groszy, za litr oleju napędowego 5 złotych 47 groszy, a za litr autogazu 2 złote 73 grosze.

Najtaniej benzynę można tankować w województwie pomorskim, najdrożej w lubuskim.
W przypadku oleju napędowego najtaniej jest na Podkarpaciu, a najdrożej tak samo jak w przypadku benzyny, w województwie lubuskim.

Autogaz najkorzystniej tankować, tak jak i olej napędowy, na Podkarpaciu, a najmniej w województwie zachodniopomorskim.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny może to być wzrost o 2 gr na litrze.

Od czwartku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 383 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 442 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 368 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 548 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to siedemnasta podwyżka cen benzyny i osiemnasta podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam sześć razy, a olej napędowy trzy razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 6 zł i wynosi 4 tys. 318 zł za tysiąc litrów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny paliw niższe niż przed rokiem, ale uwaga na... Zobacz, na co uwagę zwracają analitycy oraz sprawdź, jakie są ich prognozy na przyszłość.
Ceny beznzyny mocno w górę. Nawet o 12 zł W tym roku to kolejna podwyżka cen benzyny i jedenasta podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie.
Tankowanie droższe, ale nie dla wszystkich PKN Orlen podnosi od wtorku hurtowe ceny benzyny o 2 zł i obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 29 zł za tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.
Tagi: ceny paliw, orlen, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz