Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny benzyny w USA. Riposta Obamy na krytykę

0
Podziel się:

Amerykański prezydent przypomniał, że wbrew sugestiom opozycji, Stany Zjednoczone wydobywają znacznie więcej ropy naftowej niż kilka lat temu.

Ceny benzyny w USA. Riposta Obamy na krytykę
(PAP/EPA)
bESOhYNx

Prezydent Barack Obama polemizował z zarzutami Republikanów, że jego polityka energetyczna jest przyczyną wzrostu cen benzyny. Wskutek wysokich cen paliw spadły ostatnio notowania Obamy w sondażach.

Przemawiając w jednej z uczelni w Waszyngtonie Obama kpił ze swoich republikańskich krytyków nazywając ich _ Towarzystwem Wiary w Płaską Ziemię _ gdyż lekceważą perspektywy, jakie jego zdaniem stwarzają alternatywne źródła energii.

- _ Nie podoba się im energia wiatrowa ani słoneczna. Stroją żarty z biopaliw. Byli przeciwko podniesieniu norm oszczędności paliwa. Myślę, że lubią po prostu te paliwożerne samochody _ - powiedział prezydent.

bESOhYNz

Przypomniał, że wbrew sugestiom opozycji, Stany Zjednoczone wydobywają teraz znacznie więcej ropy naftowej niż kilka lat temu i powiedział, że za jego rządów czterokrotnie zwiększyła się liczba odwiertów naftowych.

Tego samego dnia czołowy kandydat Partii Republikańskiej (GOP) do nominacji prezydenckiej Mitt Romney obwinił Obamę za rosnące ceny benzyny.

Według Romney'a, prezydent _ nie prowadzi polityki, która przekonałaby świat, że Ameryka będzie krajem niezależnym od energii z zagranicy _.

Kandydat GOP wypomniał mu, że zwlekał ze zniesieniem moratorium na wydobycie ropy z dna Zatoki Meksykańskiej po katastrofalnym wycieku ropy w 2010 r. Krytykował też za zakaz budowy ropociągu Keyston z Kanady do Teksasu

bESOhYNF
O scenie politycznej w USA czytaj w Money.pl
Obama w opałach. Nie będzie prezydentem? Sondaż wśród Amerykanów, wskazuje, że obecny prezydent traci poparcie społeczne, głównie z powodu cen benzyny.
_ Zdegenerowali się i nie zagrażają Obamie _ _ Financial Times _ ostro krytykuje kampanię wyborczą konkurentów obecnego prezydenta USA.
Oskarżył Baracka Obamę. Wszystko przez... _ - Jego światopogląd jest inny niż większości ludzi w Ameryce - _ powiedział kandydat do nominacji prezydenckiej.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kampania;w;usa;republikanie;sie;zdegenerowali,147,0,1041555.html

bESOhYOa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)