Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie są bardzo niskie

0
Podziel się:

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana po 7.863,00 USD za tonę.

Ceny miedzi w Londynie są bardzo niskie
(Aleksandr Kondratuk/RIA Novosti/EAST NEWS)
bETQhkzV

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają i są najniższe od 3 tygodni. To wynik obaw o negocjacje w USA w sprawie tzw. klifu fiskalnego, w których brak jest postępów - podają maklerzy. Taka sytuacja może odbić się na posiadaczach akcji KGHM.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana po 7.863,00 USD za tonę, po spadku o 0,8 proc. Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na marzec 2013 r. tanieje o 1,5 proc. do 56.770 juanów (9.111 USD).

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec kosztuje 3,5855 USD, po spadku o 0,6 proc.

bETQhkzX

Prezydent Barack Obama wezwał w środę opozycyjnych Republikanów, by przezwyciężyli swe partyjne zastrzeżenia i zdecydowali się na kompromis z rządem w sprawie uniknięcia klifu fiskalnego.

Biały Dom i Republikanie w Kongresie toczą zażarty spór na temat środków zaradczych, jakie należy podjąć w sytuacji grożącego klifu fiskalnego - czyli zniesienia wraz z nowym rokiem ulg podatkowych przy równoczesnym znacznym ograniczeniu wydatków federalnych, czego efektem mogłaby być silna recesja w gospodarce USA.

Dysponujący większością w Izbie Reprezentantów Republikanie mogą tam w czwartek przeprowadzić głosowanie w sprawie swego _ planu B _.

Według republikańskiego przewodniczącego Izby Johna Boehnera, przewiduje on utrzymanie dotychczasowych ulg podatkowych, znosząc je tylko dla dochodów, które przekraczają milion dolarów rocznie.

bETQhkAd

Biały Dom zapowiedział, że zawetuje taki wariant, gdyż zbyt uprzywilejowuje on najbogatszych Amerykanów.

Obama jest gotów zaakceptować kompromis w postaci zredukowania tego progu dochodowego do 400 tys. dolarów, choć wcześniej prezydent domagał się, by był on jeszcze niższy.

Prezydent zaznaczył, że będzie nadal rozmawiał z Boehnerem oraz innymi kongresowymi przywódcami w celu przezwyciężenia istniejących różnic i chciałby osiągnięcia porozumienia jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

_ Obawy o klif fiskalny w USA negatywnie wpływają na sentyment na rynkach _ - mówi Li Peng, analityk Guotai Junan Futures Co.

bETQhkAe
Czytaj więcej w Money.pl
Miedź coraz droższa. Zobacz, dlaczego To efekt dobrych danych dotyczących pozwoleń na budowę w USA.
Ceny miedzi w Londynie rosną po informacjach z Grecji i Chin Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po informacjach z Grecji i Chin. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.567,50 USD za tonę, po wzroście o 1,0 procent.
Godziny handlu na GPW. TFI i OFE za skróceniem TFI i OFE nie widzą korzyści z wydłużenia sesji GPW, chcą krótszego handlu - ankieta ZMiD.
bETQhkAy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)