Notowania

ceny paliw
22.02.2013 14:44

Ceny paliw będą dalej rosły. Zobacz prognozy analityków

W tym tygodniu zarówno diesel, jak i benzyna podrożały średnio o około 10 groszy na litrze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach paliw w mijającym tygodniu rosły - informują analitycy paliwowi. Kolejny tydzień ma przynieść dalsze podwyżki.

Z danych BM Reflex wynika, że w mijającym tygodniu za benzynę bezołowiową 95 płaciliśmy średnio 5,62 zł/l, benzynę bezołowiową 98 - 5,82 zł/l, a za olej napędowy około 5,63 zł/l. W przypadku tych paliw odnotowaliśmy zatem podwyżki cen odpowiednio o 8, 6 i 7 gr/l. Ostatni raz takie ceny na stacjach były w listopadzie ubiegłym roku.

Analitycy BM Reflex wskazują, że w ostatnich dwóch tygodniach w lepszej sytuacji byli tankujący autogaz. Jego ceny spadły od początku roku do poziomu 2,68 zł/l i jednocześnie najniższego od września 2011 roku.

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach będą kształtowały się poziomach odpowiednio: dla benzyny bezołowiowej 95 około 5,58 - 5,67 zł/l, dla benzyny bezołowiowej 98 około 5,75 - 5,85 zł/l, dla oleju napędowego około 5,58 - 5,67 zł/l, dla LPG około 2,65 - 2,72 zł/l. - _ Nie wykluczamy, że na koniec lutego ceny benzyny i oleju napędowego jeszcze wzrosną, ale skala podwyżek powinna być nieco mniejsza, ze względu na wyhamowanie podwyżek na rynku hurtowym _ - podał BM Reflex.

Eksperci e-petrol podkreślają, że w mijającym tygodniu zarówno diesel, jak i benzyna podrożały średnio o około 10 groszy na litrze. - _ W dalszym ciągu zanosi się na ruch w tym samym kierunku - nowy tydzień przyniesie nam kolejne podwyżki _ - piszą eksperci.

_ - Od końca stycznia cena benzyny wzrosła na stacjach o około 18 gr/l, natomiast cena oleju napędowego o 14 gr/l. Widać więc, że zmiana jest niebagatelna. Na uboczu głównego nurtu pozostaje autogaz, którego cena w tym okresie obniżyła się o 2 grosze i kosztuje on 2,69 zł/l. Nie należy jednak sądzić, że tu spadek mógłby być większy - zwłaszcza jeśli prognozy dla paliw tradycyjnych są zdecydowanie zwyżkowe. W przypadku najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 jest zupełnie prawdopodobne, że ceny średnie będą mogły zbliżyć się nawet do 5,67 zł za litr _ - czytamy w komentarzu.

Analitycy e-petrol uważają, że jest prawdopodobne, iż diesel w najbliższych tygodniach stanie się paliwem tańszym od benzyny. _ - Autogaz lokować się zapewne będzie w przedziale 2,64-2,71 zł/l - mimo obniżki cen hurtowych spadków na stacjach nie ujrzymy _ - podkreślają.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny paliw na stacjach wciąż będą rosły Zobacz najnowsze prognozy analityków i sprawdź, które paliwo nie powinno podrożeć.
Kolejne negatywne wiadomości dla kierowców PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny o 29 zł, a oleju napędowego o 13 zł na tysiąc litrów.
Tagi: ceny paliw, paliwa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz