Notowania

ceny paliw
17.11.2012 12:05

Ceny paliw czeka chwilowa stagnacja

Zobacz, w których województwach tankowanie jest obecnie najtańsze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Kolejne obniżki cen paliw będą możliwe, jeśli stacje benzynowe zmniejsza marże - uważają analitycy. * *W najbliższym tygodniu benzyna 95 powinna kosztować 5,55-5,66 zł za litr, a olej napędowy około 5,59-5,69 zł/l - szacuje e-petrol.pl. Oznacza to, że ceny będą zbliżone lub nieco niższe od obecnych. BM Reflex przewiduje z kolei, że lekko zdrożeć może autogaz. *

Jak wyliczyli eksperci BM Reflex, obecnie kierowcy płacą średnio 5,58 zł za litr benzyny 95, 5,80 zł za litr benzyny 98, za taką samą ilość oleju napędowego trzeba zapłacić 5,66 zł, a autogazu - 2,74 zł. E-petrol.pl poinformował, że przez ostatni miesiąc benzyna Pb95 potaniała o ponad 25 gr, a diesel p około 10 gr.

_ Najtaniej benzynę Eurosuper 95 możemy kupić w województwie pomorskim - średnio 5,49 zł/l, a olej napędowy w województwie dolnośląskim - średnio 5,60 zł/l. Najwyższe ceny zarówno benzyny Pb95, jak i oleju napędowego utrzymują się w województwie zachodniopomorskim - odpowiednio 5,64 i 5,69 zł/l _ - czytamy w piątkowym komunikacie biura Reflex.

_ Dodatkowo należy zaznaczyć, że podwyżki autogazu, które odnotowaliśmy na części stacji w tym tygodniu, są zapowiedzią zmian także na kolejny tydzień. Średnio ceny autogazu mogą wzrosnąć od 3 do 5 groszy na litrze _ - napisano w komunikacie.

Tak w ciągu ostatniego roku zmieniały się ceny benzyny Pb95

Analitycy są zgodni, że obserwowane od kilku tygodni na stacjach obniżki cen wyhamowały, a paliwo może dalej tanieć jeśli właściciele stacji zdecydują się na zejście z marży. Zwracają też uwagę, że podrożały paliwa w hurcie.

_ Na przestrzeni ostatniego tygodnia ceny hurtowe obydwu paliw tradycyjnych nieco wzrosły. Benzyna 95 podrożała o niecałe 30 zł/m sześc. Tym samym jej cena średnia wynosi obecnie 4288,30 zł/m sześc. Dla diesla zwyżka wyniosła nieco mniej - o około 10 zł/m sześc. Jego cena średnia wynosi w tym momencie niecałe 4435 zł/m sześc. W przypadku takiej zmiany cen nie można jeszcze przesądzać, że odbije się to w cenach na stacjach benzynowych _ - czytamy w komunikacie e-petrol.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska spółka negocjuje z Rosjanami miliardy Przy dzisiejszych cenach kontrakt może mieć wartość 7 mld dolarów rocznie.
Lotos będzie szukać gazu łupkowego na... Porozumienie osiągnięte między obu partnerami w tych dniach w Gdańsku przewiduje, że Amerykanie sfinansują prace przygotowawcze.
Lotos wypłaci dywidendę? Oto priorytety spółki Lotos nie podjął jeszcze decyzji w sprawie dywidendy za 2012 rok. Priorytetem dla spółki jest obecnie oddłużenie.
Tagi: ceny paliw, paliwa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz