Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny paliw na stacjach. Nowe prognozy analityków

0
Podziel się

Sprawdź, ile w najbliższym czasie zapłacimy za benzynę, olej napędowy i autogaz.

Ceny paliw na stacjach. Nowe prognozy analityków
(Reporter)
bDZsGYRh

Najbliższe dni powinny przynieść spadek cen na stacjach benzynowych - przewidują analitycy rynku paliw. Eksperci BM Reflex prognozują, że w przyszłym tygodniu ceny benzyny i oleju napędowego mogą spaść poniżej 5,60 złotego za litr, a autogazu poniżej 2,60 złotego za litr.

Jak poinformował Reflex, średnia cena benzyny bezołowiowej 95 wynosi obecnie 5,63 zł/l, benzyny 98 - 5,82 zł/l, a oleju napędowego - 5,64 zł/l. Średnia cena autogazu wynosi natomiast 2,61 złotego za litr.

- _ W ciągu dwóch ostatnich tygodni benzyna bezołowiowa 95 i olej napędowy potaniały o 4 grosze na litrze, a autogaz o 6 groszy na litrze. Tym samym ceny autogazu osiągnęły poziom najniższy od września 2011 roku _ - czytamy w komunikacie BM Reflex.

bDZsGYRj

Prognoza e-petrol.pl na najbliższe dni zakłada, że benzyna bezołowiowa będzie kosztować około 5,52-5,62 zł/l, olej napędowy to 5,52-5,64 zł/l, a autogaz - 2,55-2,65 zł/l.

Sprawdź, jak od początku tego roku zachowują się ceny paliw Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Jak poinformował e-petrol.pl, w ostatnich dniach w cennikach krajowych rafinerii nie odnotowano dużych zmian, ale wszystkie gatunki paliw są tańsze niż w ubiegły piątek. - _ Różnice nie przekraczają jednak 30 złotych na metrze sześciennym _ - czytamy w komunikacie.

Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje obecnie w hurcie 4331,50 zł/metr sześc., czyli o 29,50 zł mniej niż przed tygodniem. W przypadku oleju napędowego zmiana to niecałe cztery złote, a średnia cena metra sześciennego tego paliwa to 4341,80 złotego.

bDZsGYRp
Czytaj więcej w Money.pl
Ceny paliw niższe niż przed rokiem, ale uwaga na... Zobacz, na co uwagę zwracają analitycy oraz sprawdź, jakie są ich prognozy na przyszłość.
Wall Street najwyżej od 117 lat. Kiedy nowe rekordy na GPW? Analitycy tłumaczą, dlaczego WIG20 jest tak mocno w tyle za amerykańskimi indeksami i prognozują, kiedy pokona on szczyty z 2007 roku.
bDZsGYRK
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)