Notowania

ceny paliw
25.07.2014 15:06

Ceny paliw na stacjach powinny spadać

Zdaniem specjalistów z BM Reflex ceny paliw w najbliższych tygodniach powinny być stabilne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dob's Farm - Fotolia.com)

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych nadal będą spadać - prognozuje e-petrol.pl. Analitycy BM Reflex nie spodziewają się większych zmian cen benzyny w najbliższych tygodniach.

_ Lipiec w tym roku to miesiąc systematycznych obniżek cen paliw na stacjach. Każdy z czterech ostatnich tygodni przynosił obniżkę kosztów tankowania benzyny bezołowiowej 95, która w sumie potaniała o 4 grosze. (...). Podobnie było w przypadku oleju napędowego _ - poinformował w piątek e-petrol.pl.

Inaczej było z autogazem. W tym czasie jego cena wzrosła o 13 groszy do 2 zł 53 gr za litr.

Analitycy e-petrol spodziewają się dalszych obniżek cen paliw. _ Wyraźnie niższe niż przed miesiącem notowania ropy na światowych giełdach, także w najbliższych dniach będą wpływać na ceny na stacjach w Polsce. Skalę spadków może ograniczać jednak słabnący złoty w relacji do dolara _ - podkreślili.

W nadchodzącym tygodniu, w zależności od regionu, benzyna 95 powinna kosztować w granicach 5,36-5,45 zł za litr, a olej napędowy 5,25-5,33 zł za litr. Natomiast cena litra autogazu powinna wynieść 2,52-2,63 zł.

Zdaniem specjalistów z BM Reflex ceny paliw w najbliższych tygodniach powinny być stabilne.

_ W przypadku benzyny i diesla nie powinniśmy obserwować większych zmian cen w najbliższych tygodniach, biorąc pod uwagę poziom marż detalicznych i zmiany cen hurtowych w ostatnich dniach _ - napisano w raporcie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ceny paliw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz