Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny paliw. Nie należy sie spodziewać gwałtownych zmian

0
Podziel się:

Obecnie średnio za litr benzyny Pb95 trzeba płacić 5 złotych 45 groszy, za litr oleju napędowego 5 złotych 31 groszy, a za litr cen autogazu 2 złote 53 grosze.

Ceny paliw. Nie należy sie spodziewać gwałtownych zmian
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W najbliższym czasie nie należy sie spodziewać gwałtownych zmian cen paliw - ocenia ekspert paliwowy Andrzej Szczęśniak.

Zaznacza, że ceny ropy są wyjątkowo stabilne od dobrych trzech lat. Nie ma zbyt dużych wahań. I tak powinno być także w najbliższym czasie.

Andrzej Szczęśniak wyjaśnia, że takie wypadki jak ostatnie wydarzenia na Ukrainie nie są czynnikami, które w dłuższej perspektywie wpływają na zmianę cen paliw. Dodaje, że ważniejsze czasami są wahania kursu naszej waluty do dolara.

Andrzej Szczęśniak podkreśla, że stabilne sytuacja na naszym rynku utrzyma się przez dłuższy czas, poza rutynową zmianą, czyli spodziewaną podwyżką cen oleju napędowego we wrześniu lub w październiku.

Obecnie średnio za litr benzyny Pb95 trzeba płacić 5 złotych 45 groszy, za litr oleju napędowego 5 złotych 31 groszy, a za litr cen autogazu 2 złote 53 grosze.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojna na Ukrainie. Rosja ostrzeliwuje Ukrainę _ - Mamy nowe dowody na to, że Rosjanie zamierzają dostarczyć potężniejsze wyrzutnie rakietowe separatystom - _ powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu.
Coraz cieplej, będzie drożej na stacjach paliw? Stabilizacja cen na stacjach paliw tylko pozorna. Droższa ropa i słabsza złotówka przyniosą zgodnie z przewidywaniami nieuchronny wzrost cen.
Sprawdź, ile będzie kosztowało paliwo w majówkę Analitycy mają bardzo optymistyczne wieści dla kierowców.
Na stacjach paliw ceny wyhamują Kolejny tydzień taniejącego oleju napędowego mija, ale to może zmienić się, bo na notowania surowca rosną, a za nimi ceny w rafineriach.
"Embargo na rosyjską ropę zagrożeniem dla Polski" - _ Nasz kraj za to zapłaci i to będzie słony rachunek. My jesteśmy na pierwszej linii frontu _- zaznacza ekspert.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)